Hlavní obsah

Sedm otázek o orgasmu, na něž jste se možná báli zeptat

13. 1. 2003, 12:59 – PRAHA
Novinky, Marek Liška

Emancipace pronikla i do ložnic. Jen opravdový ignorant ještě nikdy neslyšel o "právu na orgasmus", které vyžadují především ženy. Mužům nezbývá než studovat odbornou literaturu a učit se kvalitně uspokojovat svou partnerku. Mnohdy jde o nelehký proces a nejeden muž si klade spoustu otázek, na něž se mu ne vždy daří nalézt uspokojující odpověď.

Foto: David Kříž

Nová širokopásmová anténa pásma UHF na Pradědu

Článek

Následujících sedm otázek a odpovědí snad přispěje k vyšší erotické gramotnosti.

Co vlastně znamená orgasmus?

Přemýšlejte někdy o tom, co při orgasmu cítíte, a potom na to přijdete sami! Slovník cizích slov orgasmus popisuje jako pocitové vyvrcholení sexuálních pochodů následované uvolněním pohlavního napětí. Slovo orgasmus pochází z řeckého "orgon", což znamená přibližně "prudce po něčem toužit".

Jak poznám, že její orgasmus je opravdový?

Žena ani nemusí být dobrá herečka, aby muže obelstila předstíraným orgasmem. Samotný orgasmus mohou ženy velice snadno předstírat. Děloha se sice při vyvrcholení stahuje, ale kontrakce jsou tak rychlé (tři až dvanáct za sekundu), že si jich muž jen sotva všimne. Jedno je však jisté: žádné extatické výkřiky, divoké pohyby ani hlasité vyznávání lásky nejsou jistými příznaky toho, že žena právě prožívá orgasmus.

Zatímco u muže je orgasmus nepřehlédnutelný, u ženy lze orgasmus zjistit jen díky náročnému pozorování drobných detailů. Tyto skutečnosti však v žádném případě nelze předstírat.

Takzvaný "sex-flush" vzniká jen při skutečném orgasmu. Při něm ženě zčervená kůže na krku a v dekoltu. Intenzita zčervenání je u každé ženy jiná. Nejlépe lze ženský orgasmus poznat u orálního sexu, neboť krátce před orgasmem se klitoris značně zvětší, zbarví do fialova a pak se rychle schová zpět pod předkožku. Většina žen se rovněž při orgasmu nekontrolovaně třese a chvěje.

Jak poznám, že se blíží orgasmus?

Jak už bylo zmíněno, blížící se orgasmus lze snadno poznat díky klitorisu. Krátce před orgasmem klitoris zmizí pod předkožkou a není vidět. Jde o dobré znamení, že vše funguje tak, jak má.

Partnerka při orgasmu křičí. Je to normální?

Přinejmenším nikoliv nenormální. Jsou lidé, kteří své vyvrcholení doprovázejí chrochtáním. Některé ženy zase s oblibou zatínají nehty do partnerovy zadnice. Jiné dosahují vrcholu se vzdycháním či sténáním, mnohé ženy naopak orgasmus prožívají klidně, jakoby nezúčastněně.

Na orgasmu je krásné to, že KAŽDÝ nad sebou ztrácí kontrolu. Jde o stav, ve kterém podlé ženy snadno vymámí na svém partnerovi zvýšení příspěvku na chod domácnosti.

Mohou i ženy ejakulovat?

Ano! A když už k tomu dojde, předčí svým rozsahem i tu mužskou! Způsobují to dvě žlázy umístěné napravo a nalevo od močové trubice. Mnohdy je ženská ejakulace natolik silná, že je lepší se na ni připravit, například položit na postel igelit. Vyhnete se tak trapnému dohadování, kdo bude spát na mokrém fleku.

Proč mohou ženy prožít orgasmus vícekrát?

Protože jsou jako dieselový motor. Trvá déle, než se dostanou do obrátek, ale o to déle se pak mohou oddávat vlnám vášně a chtíče. Zatímco mužský úd je zcela vyčerpán a nabývá velice nepatrných rozměrů, žena je stále připravena k milování. V takovém případě přijdou vhod šikovné prstíky či jazyková cvičení. Pokud už muž opravdu není schopen dalších hrátek, musí si žena pomoci sama.

Je společný orgasmus skutečně tak důležitý?

Je to věc vkusu. Jedni společný orgasmus vnímají jako korunování rozkoše, jiní za vzrušující považují, když se mohou dívat partnerovi do obličeje, kterak prožívá orgasmus a sami se pak od něj nechávají recipročně rozmazlovat.

V zásadě tedy platí, že společný orgasmus je pěkný, ale nikoliv nezbytný. Pokud se oba partneři urputně snaží o společné vyvrcholení, obvykle nebývá uspokojen ani jeden.

Reklama

Výběr článků