Hlavní obsah

Mužům s velmi malými penisy svitla naděje

3. 1. 2005, 10:09 – LONDÝN
Novinky, Korzo/P

Britští chirurgové dokáží na průměrnou velikost zvětšit i takové penisy, které jsou extrémně malé. Jsou schopni toho docílit pomocí pacientovy kůže z předloktí. Postižený muž si tak zvolí, z které paže si nechá tkáň odebrat, a pak už se může oddat rukám šikovných chirurgů.

Foto: Vratislav Konečný

Krásný ve dne

Článek

Praváci většinou obětují levé předloktí, leváci naopak pravé. Celková rekonstrukce údu může postiženému muži totálně změnit život, jehož kvalita kvůli titěrnosti pohlavního orgánu bývá neuspokojivá. Trpí nejen tělo neschopné normálního pohlavního styku, ale zvláště psychika.

"Žádná z předchozích známých operací penisu nebyla tak úspěšná. Mnozí proto museli podstoupit několikanásobný chirurgický zásah," vyzdvihnul významnost zákroku doktor David Ralph z University College v Londýně.

Operaci však mohou podstoupit jen skutečně postižení muži, nikoli fanatici toužící po výbavě plemenného hřebce. Pacient s diagnostikovaným mikropenisem, což je penis nepřesahující v erekci délku osmi centimetrů, se musí obrátit na specialisty.

Mikropenis může být výsledkem působení mnoha vlivů. Jedním z nich je nadměrné působení hormonu testosteronu před narozením, jiným jsou genetické faktory.

Rekonstrukce penisu je náročná mikrochirurgická operace, která zvětší mužský pohlavní úd a přitom zachová jeho plnou funkčnost. Tkáň odebraná z předloktí je umístěna do stávajícího falu. Přitom jsou díky mikrochirurgii propojeny žíly, tepny a nervy jako v přirozeně rostlém penisu. Přesto je zapotřebí voperovat do údu také penilní protézu, která pomůže dosáhnout kvalitní erekce.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků