Hlavní obsah

Co vede lidi k nevěře jinak milovaného partnera

24. 9. 2012, 11:02

Podle nejnovějšího výzkumu Kinseyho institutu jsou lidé nevěrní i těm, jež ve skutečnosti milují. Své milované partnery tak občas podvede třiadvacet procent mužů a devatenáct procent žen.

Foto: Profimedia.cz

Podezření z nevěry partnera je častým důvodem, proč zákazníci vyhledávají služby soukromých detektivních agentur.

Článek

Podle odborníků je k tomu vedou následující důvody:  

1. Protest - Osoba se cítí umlčována, odmítána či opuštěna, takže trpí nedostatkem emocionálního propojení a protestuje. Protestující partner se může cítit oprávněn to učinit a druhého viní z odstupu.

2. Vyhledávání pozornosti - podvádějící partner chce v druhém vyvolat žárlivost a vyzkoušet si jej. Tato osoba má také hlubokou potřebu cítit se důležitě a milovaně. To je přitom základní lidská touha.

3. Vyhoření vztahu - v něm se dvojice emocionálně odpojí a nevěra je reakcí na bolest či strach. Podvádějící většinou hledá své potřeby, které chce mít ve vztahu i mimo něj. A ve vyhořelém vztahu pak mnohdy pokračuje bez pocitu viny.

4. Láskyplný únik - partner se snaží vyhnout řešení problémů ve vztahu. Mohou se dostavit pocity selhání a jedinec se cítí bezcenně. V některých případech taková situace vyústí v založení druhé rodiny.

5. Fond ochrany - při něm se podvádějící cítí jako nesympatický a očekává, že bude opuštěn dříve či později. Většinou mají dotyční za sebou nehezké konce jiných vztahů a očekávají další podobný konec. A aféra slouží jako fond ochrany ve chvíli, kdy jsou trvalým partnerem opuštěni.

6. Kompulzivní nevěra - podvádějící osoba má během krátké doby mnoho sexuálních partnerů. Sexuální aktivita má dotyčným pomoci zvládat těžké emoce a zážitky. Sledují porno, mají náhodný sex a navštěvují erotické podniky, ale stejně jim to nepomáhá naplnit skryté potřeby. Často je to situace osob vyrovnávajících se s mocí, bohatstvím, slávou či politickou kariérou.

Reklama

Související témata:

Související články

Když ve vztahu chybí jiskra

26. 8. 2012, 18:04

Může být dlouhodobě šťastný vztah, kterému chybí vášeň, touha, tedy pomyslná jiskra? Jak dlouho spolu mohou žít spokojeně dva lidé, kteří si sebe navzájem...

Výběr článků