Hlavní obsah

V boji s vráskami je důležitá správná péče i prevence

6. 1. 2010, 12:04
Novinky, Dana Sokolová

Každá žena zvládá stárnutí jinak a ne jinak to je i s projevy stárnutí pleti - vráskami. Některé ženy se s nimi prostě smíří, jiné s nimi od středního věku bojují. Bohužel většina žen jen spoléhá na speciální krémy a zapomíná na to nejdůležitější, prevenci.

Článek

S věkem pleť postupně ztrácí svou hutnost a pevnost. Jako první se objevují jemné mimické vrásky v okolí očí, úst a mezi obočím. Proces stárnutí kůže lze v tomto stádiu ještě urychlit a to sluněním. Daní za opálení budou hlubší vrásky, drsnější pokožka a četnější pigmentové skvrny.

Krémy pomáhají

Přesto i tento proces lze ještě zastavit a stárnoucí kůži narušenou slunečním zářením pomocí speciálních krémů vyspravit. Potvrzuje to i nejnovější studie uveřejněná v prestižním odborném časopise British journal of dermatology.

Podle serveru Ulékaře.cz vědci testovali krém s obsahem all-trans retinových kyselin (látky strukturně blízké provitaminu A). Tyto látky snižují tvorbu metaloproteináz a dokáží tak opravit síť kolagenních vláken v kůži. Testovaný krém obsahoval dále extrakt z ženšenu, moruše a vlčího bobu.

Vědci nejprve odebrali vzorky kůže všem testovaným a posléze je nechali používat speciální krém na vrásky po dobu 12 dní. Poté vědci odebrali opět vzorek kůže a potvrdili vyšší výskyt vláken mezibuněčné hmoty, než před používáním krému.

Péče o celý organismus je nejdůležitější

Včasné používání správných kosmetických přípravků tedy může vývoj stárnutí pokožky oddálit a vrásky vyhladit. Ovšem stále platí pravidlo většiny odborníků na stárnutí. Správná životospráva, dostatek spánku, dostatečná hydratace organismu, ochrana pokožky před slunečním zářením a vyvarování se kouření a pobytu v zakouřených místnostech, jsou v prevenci vrásek prostě nejúčinnější.

Dále by ženy neměly zapomínat svou pleť pravidelně čistit a občas jí dopřát nějakou tu relaxační či hydratační masáž. Základem však vždy zůstane celková péče o celý organismus.

Reklama

Související témata:

Související články

Nové trendy v boji s příznaky stárnutí

18. 12. 2008, 9:47

Stárnutí zvládá každý člověk jinak. Někdo si přibývající léta nepřipouští, jiný se s tím prostě smíří a další se stárnutím bojuje a to všemožnými prostředky....

Rozvod může urychlit stárnutí pleti

11. 2. 2009, 8:30

Pokud jste zažili rozvod, asi vás to nepřekvapí. Američtí vědci zjistili, že rozvod opravdu člověku přidá pár vrásek. Na váš vzhled má dokonce větší vliv než...

Výběr článků