Hlavní obsah

Každý desátý Čech nepoužívá deodorant

17. 8. 2011, 11:48
Novinky, das

V letních měsících se lidé potí víc než jindy, což souvisí především s přirozenou termoregulací, která chrání tělo před přehřátím. Tento přirozený fyziologický proces s sebou ale přináší také nepříjemný a mnohdy bohužel vcelku výrazný zápach. Podle průzkumu společnosti Henkel je však mezi Čechy a obzvláště mezi českými muži stále velký počet těch, kteří nepoužívají deodoranty ani antiperspiranty.

Foto: Profimedia.cz

Každý desátý Čech spoléhá na svou „přirozenou vůni“ a deodorant či antiperspirant mu je zcela cizí.

Článek

„Ženy o sebe v porovnání s muži stále pečují podstatně více a lépe. Přestože se velmi často snaží samy změnit návyky svých partnerů nákupem a věnováním některého z výrobků, je poměr v prodejích přípravků proti pocení stále přibližně 60:40 ve prospěch variant pro ženy,“ upozorňuje Radka Šimánková, manažerka marketingu divize Kosmetiky Henkel ČR.

Průzkum navíc ukázal, že šest z deseti mužů používá deodorant nepravidelně, či pouze jednou denně. Pouhá třetina Čechů používá tyto přípravky pravidelně, a to bez ohledu na roční období.

Nejvíce pak deodoranty a antiperspiranty používají mladí ve věku 18 - 24 let, s rostoucím věkem pak obliba používání těchto přípravků postupně klesá. Ve věku mezi 45 -54 let je nepoužívá více jak 10 % z nich a ve věku 55-65 let už více jak 21 % z nich.

Nejoblíbenější variantou pro osvěžení těla zůstávají deodoranty nabízené ve spreji.

Reklama

Související články

Odoranty ovlivňují, do koho se zamilujete

14. 2. 2010, 16:00

Proč jsou si někteří lidé navzájem sympatičtí a jiní nejsou? Jak probíhá výběr partnera? Co způsobuje přeskočení oné pomyslné jiskry? Část těchto pochodů...

Proč parfém voní na každém člověku jinak

24. 5. 2011, 12:00

Parfémy existují od samého počátku lidstva, nejprve jen ve formě bylinek a květin, později v podobě sofistikovanějších vonných olejů a kadidel. I když dva lidé...

Výběr článků