Noční můra Orlanda? Newyorští Knicks

– NEW YORK

Basketbalisté Orlanda prohráli od příchodu dvojice nováčků Drew Goodena a Gordana Giriceka teprve druhé z osmi utkání. A opět s Knicks z New Yorku, kteří tak přerušili sérii sedmi porážek na palubovkách soupeřů. Orlando s Newyorčany prohrálo i na konci února, ve dvojnásobném prodloužení.

Magic od porážky 102:111 nezachránilo ani 37 bodů elitního střelce Tracyho McGradyho. V dresu New Yorku mu totiž zdatně konkuroval Latrell Sprewell, který si připsal 33 bodů.

"Nehráli jsme s dostatečným nasazením. New York na nás nastoupil, jako by se již hrálo v play-off," viděl příčinu porážky McGrady a dodal: "A my jsme nedokázali kontrovat."

"Tohle je skvělý výsledek, skvělé vítězství," radoval se newyorský Allan Houston. "Přiblížilo nás cíli, postupu do play-off," dodal. Knicks ztrácejí na poslední místenku ve vyřazovacích bojích, kterou zatím drží Milwaukee, čtyři vítězné zápasy. Orlando je sedmé.

Jordan zářil, ale nestačilo to

Basketbalisté Washingtonu prohráli doma s Milwaukee 82:85. Jednou z hlavních postav zápasu byl opět čtyřicetiletý domácí hráč Michael Jordan, který i přes potíže se zraněnou nohou a bolavými zády nastřílel 27 bodů a doskočil devět míčů, což byly v obou případech nejvyšší hodnoty ze všech účastníků duelu. V poslední vteřině však Jordan neproměnil tříbodový pokus, který by jeho týmu vynesl prodloužení.

Washington tak těsně prohrál důležitý zápas, který ho může stát účast v play off. Oba týmy se dosud ve Východní konferenci dělily o osmé místo; pokud by se stejným poměrem vítězství a porážek ukončily i základní část, postoupí do vyřazovacích bojů Milwaukee. Díky dnešní výhře totiž jeho hráči završili vzájemnou letošní bilanci na 2:1.

Boston uspěl i bez Pierce

Na své první vítězství v roli trenéra stále čeká Dennis Johnson z Los Angeles Clippers. Jejich utkání v Bostonu zdramatizovala na začátku čtvrté čtvrtiny neznámá látka, která se na hřiště rozšířila zpoza lavičky hostů a zkomplikovala hráčům Clippers dýchání. Utkání bylo na devět minut přerušeno. Boston pak i bez své největší hvězdy Paula Pierce, kterého trápí bolavá záda, uštědřil losangeleskému klubu osmou porážku za sebou.

Až v prodloužení přehrálo Sacramento basketbalisty Utahu. Hosté vstoupili do nastaveného času rázně a sedmi body za sebou se ujali vedení. V závěrečných 20 sekundách pak pojistil vítězství Sacramenta Mike Bibby čtyřmi proměněnými šestkami.

Střelecké hody nabídli divákům basketbalisté Los Angeles Lakers. Shaquille O'Neal dal 40 bodů a Kobe Bryant přispěl k výhře obhájců titulu 106:96 nad Minnesotou 30 body. Čtyřicítkou se potřetí v sezóně blýskl i Allen Iverson, který tak pomohl Philadelphii k 11. vítězství ve dvanácti zápasech od přestávky na Utkání hvězd.

2. San Antonio421870,0
3. Minnesota402462,5