Králové odjeli z Phoenixu s debaklem

NEW YORK

Ve čtvrtečních utkáních zámořské NBA selhaly nejlepší týmy soutěže. První Dallas prohrál v Seattlu, třetí Sacramento zase ve Phoenixu nestačilo na tamní Suns a prohrálo dokonce o ostudných 25 bodů.

Starosta Zemek s maskotem akce - velikonočním zajícem

Ve Phoenixu udávala herní tempo domácí dvojka Stephon Marbury, jemuž se povedla druhá čtvrtina, a Shawn Marion, který exceloval ve třetí čtvrtině. Suns vyhráli 109:84, což byla pro Kings vůbec nejhorší porážku v sezóně. "Starý Shawn je zpátky," radoval se trenér Phoenixu Frank Johnson z Marionových 27 bodů, z nichž osmnáct zaznamenal právě ve třetí čtvrtině. Marbury byl autorem 26 bodů.

Seattle doma překvapil favorita a porazil Dallas 107:100. Rashard Lewis nasázel 30 bodů a měl deset doskoků, zatímco Ray Allen dal 29 bodů. V Seattlu platí Lewis za plachého hráče, ale série tří porážek týmu za sebou ho vyburcovala a odnesl to Dallas. "Hrál jsem nahněvaně a agresivně. Musel jsem, protože i já jsem posledně předvedl strašný výkon," uvedl Lewis.

Vysokou laťku v celku Dallasu udržel se 27 body Dirk Nowitzki. Přes druhou prohru po sobě si Mavericks udrželi pozici nejlepšího družstva ligy s 48 výhrami a šestnácti porážkami.

Nets snadno zdolali Boston

New Jersey Nets porazili snadno Boston Celtics o patnáct bodů 90:75. Lucious Harris nastřílel 24 bodů a Jason Kidd přidal 13 bodů, 12 asistencí a osm doskočených míčů, takže mu těsně unikl ceněný triple-double. Loňští finalisté tak zvýšili svůj náskok v Atlantické divizi.

Podle Harrise utkání rozhodla kvalitní obrana Nets. "V tréninku jsem na obraně hodně pracovali a teď se to vyplatilo," mínil hráč. New Jersey vyhrálo dva zápasy po sobě poprvé od konce února a zdá se, že před koncem základní části zase nabírají sílu. "Každý tým má v sezoně lepší a horší chvilky," řekl po utkání Kidd.

2. San Antonio451871,4
3. Minnesota422562,7