Hlavní obsah

Koller bez sportu nevydrží

26. 12. 2002, 15:19 – PRAHA
Novinky, Jan Krůta

Konec letošního roku si chce fotbalista Borussie Dortmund a české reprezentace Jan Koller naplno užít. Pár volných dní se snažil prožít v kruhu rodinném, ale jak sám říká, není to jen krásné nicnedělání a konzumace nejrůznějších laskomin. I v době volna má totiž v každodenním plánu dvoumetrového útočníka své místo sport.

Článek

"Mě by to bez pohybu ani nebavilo, na různé sportovní akce si čas rád udělám," tvrdí Koller. Když ho někdo osloví s nabídkou na fotbálek či hokej, zpravidla ho nemusí dlouho přemlouvat. Před Vánocemi absolvoval míčový sedmiboj dvojic v Jindřichově Hradci, ještě týž den večer hrál exhibiční fotbalový zápas Čechy-Morava v Mladé Boleslavi. A v Písku to zkusil v plné zbroji i jako hokejista.

"Mě by to bez pohybu ani nebavilo, na různé sportovní akce si čas rád udělám," tvrdí Koller. Když ho někdo osloví s nabídkou na fotbálek či hokej, zpravidla ho nemusí dlouho přemlouvat. Před Vánocemi absolvoval míčový sedmiboj dvojic v Jindřichově Hradci, ještě týž den večer hrál exhibiční fotbalový zápas Čechy-Morava v Mladé Boleslavi. A v Písku to zkusil v plné zbroji i jako hokejista.Vedle toho se během svátků snažil fotbalista ze Smetanovy Lhoty navštívit co možná nejvíc příbuzných a známých. "Během sezóny jsem v Německu a není na to čas. Navíc tyhle dny je všude pohoda, žádný stres, tak si to s přítelkyní Hedvikou vychutnáváme."

 Dortmund zakončil sezónu vítězstvím 4:0 na hřišti Chotěbuze a Koller se blýskl dvěma góly. Dosud má na kontě sedm bundesligových branek. "Na závěr se mi zase začalo střelecky dařit a byl bych rád, kdybych to podobně načal hned v Novém roce," říká. Přípravu s klubem odstartuje 4. ledna a tvrdí, že těch pár dní volna docela přivítal. "Sice se vyloženě unavený necítím, ale chce to trochu si odpočinout a dobít baterky. Sezóna je hodně dlouhá a program máme náročný." Do Nového roku si kanonýr Dortmundu přeje hlavně zdraví. "To je pro fotbalistu nejdůležitější. To samé přeju i svým blízkým. Po fotbalové stránce mám dvě velká přání obhájit s klubem titul a s nároďákem postoupit na mistrovství Evropy," dodal.

Reklama

Související témata:

Výběr článků