Hokejový maratón rozhodl pro Anaheim až Sýkora

ST. PAUL/OTTAWA

V obou zápasech sobotního programu play off zámořské NHL rozhodovaly až góly v prodloužení. Minnesota hrála s Anaheimem nerozhodně ještě po prvním prodloužení. Vše ve druhém nastaveném čase vyřešil Petr Sýkora. Zápas v Ottawě, která hostila New Jersey, skončil v normální hrací době 2:2. Na vítěznou branku domácího týmu nahrával Martin Havlát.

Podle oficiálních stránek Anaheimských Kačerů se podařilo Minnesotu dostat tam kam bylo potřeba - do prodloužení. Na výhře Anaheimu v prvním utkání finále Západní konference se největší měrou podíleli gólman Jean-Sebastien Giguene, který kryl všech 39 střel soupeře, a Petr Sýkora, který v deváté minutě druhého nastaveného času jediným gólem utkání rozhodl.

V jediném gólu zápasu měl prsty český obránce Minnesoty Filip Kuba. Při vyhození Adama Oatese nedokázal na modré čáře zkrotit puk ani Mika Leclerka a pustil Mocné kačery do brejku. Leclerc pak přes osamoceného Lubomíra Sekeráše přihrál Sýkorovi a český útočník zakončil únik efektní kličkou do bekhendu.

Havlát nahrával na vítězství

Senátoři zahájili úvodní zápas finálové série Východní konference s New Jersey lépe a po deseti minutách hry si vypracovali dovubrankový náskok. Po přestávce však jako by zvolnili tempo a dávali příležitosti ke skórování Ďáblům, kteří dvě nabídky přijali a trefami Nieuwendyka ve 35. a Pandolfoa ve 37. minutě srovnali skóre.

Rozhodující gól utkání v ottawské Corel Aréně vstřelil ve čtvrté minutě prodloužení Shaun Van Allen, který si tak připsal svou první branku kariéry vstřelenou v play off. Po nahrávce od Martina Havláta tak zajistil domácím hokejistům výhru 3:2 nad Ďábly z New Jersey a Ottawa se ujala vedení v sérii 1:0. "Martin je vynikající hráč. Když dostane puk, tak hledá, komu by nahrál. Bude pro nás klíčovou osobou v téhle sérii," upozornil Van Allen. Druhý zápas je na programu 13. května v Ottawě.

Výsledky

Minnesota - Anaheim 0:1 v 2.prodl.

Minnesota - Anaheim 0:1 v 2.prodl.Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1

Minnesota - Anaheim 0:1 v 2.prodl.Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1Branka: 89. SýkoraStřely: 39:26Využití: 0/5 : 0/1Vyloučení: 1:6Diváci: 19 350

Stav série: 0:1

Ottawa - New Jersey 3:2 v prodl.

Ottawa - New Jersey 3:2 v prodl.Třetiny: 2:0, 0:2, 0:0 - 1:0

Ottawa - New Jersey 3:2 v prodl.Třetiny: 2:0, 0:2, 0:0 - 1:0Branky: 7. Neil, 8. T. White, 64. Van Allen (Havlát) - 35. Nieuwendyk, 37. PandolfoStřely: 30:34Využití: 0/2 : 0/1Vyloučení: 3:4Diváci: 18 500

Stav série: 1:0