Hlaváčková ve finále znakařské padesátky

BARCELONA

Plavkyně Ilona Hlaváčková prokázala na mistrovství světa v Barceloně formu i v semifinále závodu na 50 metrů znak, v němž ještě vylepšila svůj vlastní český rekord z dopolední rozplavby.

Ilustrační foto

Šestadvacetiletá závodnice z pražských Bohemians vyhrála druhé semifinále za 28,62 sekundy a ubrala z dopoledního maxima dalších pět setin.

Celkově obsadila druhé místo za Španělkou Ninou Živaněvskou, která zvítězila v prvním semifinále za 28,52.

Výsledky - semifinále:
Muži:
100 m v. zp. - postupující do finále: 1. Van Den Hoogenband (Niz.) 48,39, 2. Popov (Rus.) 48,51, 3. Thorpe (Austr.) 48,71, 4. Lezak (USA) 48,78, 5. Kapralov (Rus.) 48,98, 6. Neethling (JAR) 49,29, 7. Bousquet (Fr.) 49,44, 8. Čavič (SČH) 49,54.
Ženy:
50 m znak - postupující do finále: 1. Živaněvská (Šp.) 28,52, 2. Hlaváčková (ČR) 28,62, 3. Völkerová (Něm.) 28,79, 4. Copeová (USA) a Ornstedtová (Dán.) obě 28,80, 6. Inadaová (Jap.) 28,82, 7. Manaudouová (Fr.) 28,86, 8. Carrollová (Kan.) 28,91.