Čajánek zajistil výhru St. Louis nad Canucks

NEW YORK

Útočník St. Louis Petr Čajánek je po  dvouměsíční pauze, způsobené zlomeninou lýtkové kosti, opět ve výborné formě. V utkání s Vancouverem vstřelil dvě branky a výrazně přispěl k vítězství 6:4. Dvě asistence přidal i Martin Ručinský.

Náchodský zámek ozářený ohňostrojem.

Vývoj utkání ale nenapovídal výsledku, protože Canucks byli na ledě St. Louis aktivnější. V první třetině si vypracovali dvoubrankový náskok, který stačil před první přestávkou snížit po přihrávce Ručinského Dallas Drake. Hned v úvodu druhé části vyrovnal svou první brankou Čajánek, Vancouver se ale opět dostal do vedení. Podruhé odcházeli domácí hokejisté do šaten za stavu 3:4.

Třetí dějství už ovšem patřilo domácímu týmu. Nejprve ve čtvrté minutě vyrovnal při přesilovce Eric Boguniecky a o chvíli později dovedl St. Louis poprvé do vedení Čajánek. Konečný výsledek pak už jen při power play hostů pečetil Scott Mellanby.

V brance St. Louis se poprvé představil domácím fanouškům Chris Osgood, který s 21 úspěšnými zákroky rozhodně spokojen nebyl. Přesto si připsal už druhé vítězství v kleci Blues.

Češi z Caroliny se neztratili

Podobně jako Petr Čajánek si vedl v utkání Caroliny na ledě Otawy Radim Vrbata. Za záda brankáře Patricka Lalima, který neměl svůj den, poslal dva puky. Jednu branku a asistenci zaznamenal Tomáš Kůrka a jednou gólovou přihrávkou přispěl i Josef Vašíček.

Ani vystoupení české hurikánské legie ale nezabránilo konečné porážce 5:6. Otawa si prakticky v průběhu celého utkání udržovala dvoubrankové vedení, nad síly Caroliny bylo i vyrovnání, natož otočení výsledku. Jednu asistenci v dresu Senátorů zaznamenal i Martin Havlát.

Straka jediným střelcem Pittsburghu

Potápějící se Pittsburgh se zmohl v zápasu s favorizovaným Detroitem před domácím publikem pouze na čestný úspěch. V polovině první třetiny otevřel skóre utkání Martin Straka, který vstřelenou brankou dosáhl hranice 500 bodů v NHL. To bylo ale také jediné, co obhájce Stanleyova poháru Tučňákům povolil, ukazatel skóre se zastavil za stavu 5:1.

Nejvýrazněji přispěl k vítězství Rudých křídel Sergej Fjodorov, který vstřelil dvě branky a jednou asistoval, v obráceném pořadí sbíral body i Brendan Shanahan. "Styl hry, který v poslední době předvádíme nám dává dostatek sebevědomí, což je pro vítězství nejdůležitější," chválil celý tým po utkání Shanahan. "Dokážeme s přehledem kontrolovat puk, rychle přihrávat. Hrajeme uvolněně a myslím, že divácky velmi atraktivně," doplnil svého spoluhráče Fjodorov.

Turek vychytal Krále

Výraznou měrou se podílel na vítězství Calgary v Los Angeles brankář Roman Turek, který si připsal 26 úspěšných zákroků. Jedinou střelu, která skončila za zády českého gólmana, vyslal v první třetině Jaroslav Modrý.

Ve výborně střelecké formě pokračoval v dresu Plamenů Jarome Iginla. V posledních dvaceti utkáních zaznamenal 19 branek, k vítězství 4:1 přispěl navíc i asistencí.

5. Colorado723512718212:17589
6. Minnesota723610125176:15983