Hlavní obsah

Vydávala se za dědičku Rothschildů. Pronikla snadno až k Trumpovi

31. 8. 2022, 20:13

Kvůli ruským zločineckým gangům vyšetřuje americká FBI imigrantku Innu Jaščyšynovou (33), která prostřednictvím svých kontaktů pronikla do vnitřního kruhu bývalého prezidenta Donalda Trumpa (76).

Foto: Shannon Stapleton, Reuters

Donald Trump

Článek

Ukrajinka se vydávala za členku bankovní dynastie Rothschildů, aby pronikla do Trumpovy rezidence ve floridském Mar-a-Lago a získala tam vliv.

„Mnoha floridským společenským osobnostem a známým prezidenta Trumpa tvrdila, že je dědička Anna de Rothschild. Její lest údajně vedla k tomu, že ji hosté v Trumpově floridské usedlosti a soukromém klubu obletovali a podléhali jejímu vychloubání, že vlastní portfolio monackých nemovitostí a rodinnou vinici,“ napsal list The Daily Telegraph (DT).

Foto: Profimedia.cz

Rezidence bývalého amerického prezidenta Trumpa Mar-a-Lago na Floridě.

Její přítomnost v Mar-a-Lago vyvolává nové obavy ohledně tajných dokumentů, které exprezident uchovává ve svém paláci na pobřeží. Minulý týden v pátek vyšlo najevo, že tajné spisy ukryté v jeho sklepě mohly obsahovat americká tajemství získaná špiony v terénu.

Ed Martin, bývalý zvláštní agent amerického ministerstva financí, který strávil více než dvacet let v kriminální rozvědce, DT řekl: „To je jeho rezidence. Neměla tam co dělat.“

Její otec se živí jako řidič kamionu

Nyní vyšlo najevo, že Jaščyšynová je ve skutečnosti dcera řidiče kamionu Oleksandra Jaščyšyna, který žije v Buffalo Grove ve státě Illinois. Čelí také vyšetřování FBI kvůli charitativní organizaci United Hearts of Mercy, kterou řídila.

Povolení k prohlídce Trumpova sídla bude zveřejněno

Tu založil v roce 2015 v Kanadě ruský podnikatel Valerij Tarasenko (44) z Floridy, ale FBI tvrdí, že sloužila jako zástěrka pro získávání finančních prostředků pro ruskou mafii.

Jaščyšynová je také obviněna z toho, že si na svou falešnou rothschildovskou totožnost opatřila několik úředních dokladů včetně amerického pasu a vícera řidičských průkazů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků