Hlavní obsah

Žena v Číně porodila v 67 letech holčičku, umělé oplodnění nepotřebovala

29. 10. 2019, 7:11 – Peking

Sedmašedesátiletá Číňanka porodila v čínské provincii Šan-tung zdravou holčičku, kterou počala přirozeným způsobem. Jedná se pravděpodobně o nejstarší matku, jež otěhotněla jinak než za pomoci umělého oplodnění, a zároveň o nejstarší matku v Číně, napsala agentura AFP.

Foto: Profimedia.cz

Žena porodila císařským řezem. Ilustrační foto

Článek

Žena jménem Tchien porodila v pátek císařským řezem. Pokud se potvrdí, že početí bylo přirozené, šlo by o světový rekord. Podle dosavadních údajů v Guinnessově knize rekordů je momentálně nejstarší matkou, jež otěhotněla přirozeným způsobem a dítě přivedla v pořádku na svět, devětapadesátiletá Britka, jež porodila v roce 1997.

Oficiální držitelkou rekordu nejstarší matky je sedmašedesátiletá Španělka, která v roce 2006 porodila dvojčata počatá umělým oplodněním. Matka dva roky po porodu zemřela na rakovinu. Na začátku září podle indických médií porodila po umělém oplodnění dvojčata žena, které bylo 74 let.

Tchien již má dvě vlastní děti a je několikanásobnou babičkou. Podle čínské televize CCTV děti nebyly z nového přírůstku do rodiny nadšené. „Moje dcera dokonce prohlásila, že pokud to děťátko porodím, přeruší s námi veškerý kontakt,” uvedla Tchien.

Psychiatr podle policie zkoušel u ženy vyvolat předčasný porod, chtěl její dítě

Krimi

Reklama

Výběr článků