Hlavní obsah

V Číně začal festival psího masa

22. 6. 2020, 13:11

V Číně odstartoval festival psího masa, který v minulosti přilákal tisíce návštěvníků. Akce se koná navzdory vládní kampani, která má za cíl zlepšit životní podmínky zvířat, a za situace, kdy země stále bojuje se šířením nového koronaviru, píše agentura Reuters. Aktivisté, kteří proti festivalu každoročně protestují, doufají, že se letos koná naposledy.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: V Číně opět začal festival psího masaVideo: Reuters

 
Článek

Na každoročním festivalu ve městě Jü-lin na jihozápadě země si návštěvníci mohou koupit psí maso přímo ze zvířat, která se tísní v přeplněných klecích. Podle aktivistů to nicméně vypadá, že počet příchozích se letos snížil.

Čínská vláda nyní připravuje zákony, které budou zakazovat obchodování s volně žijícími zvířaty a chránit ta domácí. Aktivisté v této souvislosti doufají, že letos se festival v Jü-linu koná naposled. Jak uvedl Peter Li, který je jedním z nich, festival musí skončit „nejen kvůli zvířatům, ale také kvůli zdraví a bezpečnosti lidí“.

„Povolit shromáždění velkého množství lidí za účelem obchodování a konzumace psího masa na přeplněných trzích a v restauracích pod záštitou festivalu představuje významné zdravotní riziko,“ dodal.

Foto: Humane Society International, Reuters

V Číně začal festival psího masa.

Nový typ koronaviru se podle názoru řady expertů rozšířil do světa z čínského tržiště ve městě Wu-chan, kde se prodávala i divoce žijící a exotická zvířata. Podle vědeckých poznatků jsou původním zdrojem koronaviru Sars-CoV-2 netopýři. Z netopýra na člověka se virus patrně přenesl přes nějakého mezihostitele, mohl jím být například chráněný luskoun, jehož maso se v Číně považuje za delikatesu.

Čínské nejvyšší vedení v této souvislosti už v únoru vydalo zákaz obchodování s volně žijícími živočichy i jejich konzumace. Město Šen-čen se v dubnu stalo vůbec prvním, které v rámci opatření proti nákaze koronavirem rozhodlo zakázat konzumaci psů a koček.

Reklama

Související témata:

Výběr článků