Hlavní obsah

Somálští piráti unesli německou loď s dvacítkou námořníků

5. 4. 2009, 14:49

Somálští piráti unesli mezi Seychely a Keňou německou nákladní loď, na jejíž palubě je zřejmě čtyřiadvacetičlenná posádka. Informovala o tom v neděli agentura Reuters. Je to další případ pirátství, kvůli němuž se do blízkosti Somálska v minulých měsících přesunula vojenská plavidla mnoha zemí i organizací.

Foto: Vivek Prakash , Reuters

Pirátské únosy zahraničních lodí i s posádkou jsou u somálského pobřeží poměrně časté.

Článek

Německá loď o výtlaku 20 000 tun byla zajata v sobotu, ale zatím se nepodařilo zjistit její jméno, ani identifikovat posádku. Stal se to prý asi 740 kilometrů od jihosomálského přístavu Kismayu.

Ozbrojené pirátské gangy loni mezi Somálskem a Jemenem unesly desítky lodí a na výkupném si přišly na milióny dolarů. Evropská unie, NATO, USA, Čína, Rusko a další země proto do oblasti vyslaly vojenská plavidla, a několika z nich se pak podařilo zabránit únosům.

Mnozí piráti se proto přesunuli dále od hlídaných somálských vod do okolí Seychel a na sever od Madagaskaru. U Seychel se jim tento týden podařilo zmocnit luxusní jachty. Loď předtím vysadila turisty na ostrovech, takže na palubě byla už pouze sedmičlenná posádka.

Reklama

Výběr článků