Hlavní obsah

Nizozemec na palubě letadla hrozil bombou

13. 1. 2010, 17:13 – Dublin

Letadlo mířící z Amsterodamu na karibský ostrov Aruba ve středu nouzově přistálo v Irsku, protože jeden z 224 cestujících tvrdil, že v letounu umístil bombu. Irská policie hrozícího 44letého Nizozemce zatkla a stroj prohledala, ale žádnou výbušninu nenašla. Informovaly o tom tiskové agentury.

Foto: Profimedia.cz

Policie v Dublinu. Ilustrační foto

Článek

"Chodil po letadle a choval se za letu jako velmi nevyrovnaný a agresivní cestující a několikrát prohlásil, že do letadla umístil bombu," řekla mluvčí nizozemské společnosti Arkefly, jejíž letoun typu Boeing 767 přistál na letišti Shannon v západním Irsku. Ostatní cestující a 11 členů posádky dostali povolení pokračovat ještě ve středu v letu na Arubu.

Podle všeho planý poplach připomněl případ třiadvacetiletého Nigerijce, který v prosinci propašoval přes letištní kontroly v Amsterodamu silnou výbušninu na palubu letounu z Nizozemska do USA a pokusil se ho vyhodit do povětří. Amsterodamské letiště Schiphol od té doby zpřísnilo kontroly, ale jeho mezinárodní pověst zůstává zpochybněna, poznamenala agentura Reuters.

Reklama

Výběr článků