Hlavní obsah

KLDR chce dětem rozdávat sladkosti, suroviny na výrobu musí dodat rodiny

8. 12. 2021, 7:58 – Pchjongjang

Severní Korea spěchá s výrobou dostatečného množství sladkostí, které chce rozdávat dětem při příležitosti lednových narozenin vůdce Kim Čong-una. Nyní ale stanice Radio Free Asia (RFA) s odvoláním na dva nejmenované severokorejské zdroje uvedla, že suroviny musí dodat, případně za ně zaplatit místní obyvatelé, napsal zpravodajský server Business Insider.

Foto: KCNA, Reuters

Severokorejský vůdce Kim Čong-un

Článek

V některých oblastech zavedli úředníci daň na každou domácnost, aby místní správy mohly nakoupit suroviny na výrobu sladkostí, jako je mouka a cukr. Na jiných místech musela každá rodina darovat jedno vejce, což vyústilo v nedostatek vajec na tržištích.

A Severokorejci nemají žádnou radost, že musí sáhnout do kapsy kvůli něčemu, co mají jejich děti dostat „zdarma“, řekl jeden z nejmenovaných zdrojů stanici RFA. Každá severokorejská provincie je zodpovědná za výrobu a distribuci sladkostí.

Severokorejské studenty čeká lágr za sledování Hry na oliheň, pašeráka zastřelí

Svět

Tradice „narozeninového cukroví“ se datuje do dob zakladatele KLDR Kim Ir-sena, dědečka nynějšího vůdce, který zemřel v roce 1994. Děti dostávají cukroví 15. dubna na výročí Kim Ir-senova narození a také 16. února na výročí narození jeho syna Kim Čong-ila, který zemřel v roce 2011. Narozeniny Kim Čong-una připadají na 8. ledna, i když panují spory o to, v kterém roce se narodil.

KLDR má vylepšenou balistickou raketu pro ponorky, ty jí však chybějí

Svět

Letos v dubnu některé rodiny sladkosti, které dostaly jako dárek k výročí Kim Ir-senova narození, prodávaly, napsal server Daily NK. Země čelí zničující potravinové krizi; dokonce i vůdce Kim Čong-un připustil, že situace s potravinami je v zemi „napjatá“.

Reklama

Výběr článků