Hlavní obsah

Další vražda kolem Krejčíře, v Johannesburgu zastřelili zřejmě jeho spojku

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Smrt možného spolupracovníka českého uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře řeší jihoafrická policie. Mrtvým je 54letý Srb, který byl podle zpravodajského serveru televizní stanice eNCA v noci na sobotu zastřelen ve svém bytě během loupeže. Stalo se tak v johannesburské čtvrti Bedfordview, kde Krejčíř provozuje své podnikání.

Foto: ČTK

Český podnikatel Radovan Krejčíř na snímku z jara 2012

Článek

Místní policie informovala, že muže podle všeho ho zastřelili tři ozbrojení lupiči, kteří vnikli do bytu a poté zmizeli s ukradenými šperky a mobilními telefony.

Nemovitost se nachází nedaleko místa, kde byl v polovině října zastřelen Bassam Issa - muž, o němž se spekuluje jako o Krejčířově pobočníkovi.

Policie žádné bližší informace ani jméno nejnovější oběti nezveřejnila, nezávislý vyšetřovatel Chad Thomas nicméně podle eNCA tvrdí, že Srb byl Krejčířovou spojkou. Podle všeho jde o Veselina Langanina, který loni v únoru společně s Krejčířem a dalším obžalovaným stanul před soudem kvůli podezření z účasti na ozbrojené loupeži v jihoafrickém hlavním městě Pretorii v říjnu 2011.

Vypadá to sice na loupež, ale...

"Ta vražda vypadá, jako by šlo loupež v bytě, která se zvrhla, ale kvůli spojitosti s Krejčířem se jistě vyrojí řada spekulací o pravých důvodech této vraždy," uvedl Thomas. Policie nechce tyto spekulace nijak komentovat.

O Krejčířovi jihoafrická média dlouhodobě píší jako o jedné z hlavních postav místního podsvětí a spojují ho hned s několika vraždami. Český podnikatel zprávy odmítá jako nepodložené.

Uprchlý Čech je v Jihoafrické republice od roku 2007, kdy tam přijel ze Seychel s falešným pasem. České policii unikl o dva roky dříve při domovní prohlídce. V ČR ho soud loni na podzim nepravomocně odsoudil k 11 letům vězení za více než půlmiliardový daňový únik.

České úřady dlouhodobě usilují o Krejčířovo vydání do vlasti, zatím neúspěšně. Podnikatel by chtěl v Jihoafrické republice zůstat a požádal o politický azyl. Místní úřady mu ho loni odmítly udělit, on se ale proti tomu odvolal a čeká na výsledek odvolacího řízení.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků

Načítám