Článek
Ztráta rafalů není podle webu Bulgarian military dobrou vizitkou pro indické letectvo, ale ani pro francouzské výrobce. Čínské stíhačky vybavené pokročilými systémy elektronického boje a v Číně vyvinutými rušičkami téměř zlikvidovaly radarové a komunikační systémy rafalů. Čtyři stroje indického letectva tak podle webu donutily, aby se stáhly za indickou hranici a nouzově přistály ve Šrínagaru. Úlomky nalezené na několika místech v Pákistánu pak naznačují, že nejméně jednu další francouzskou stíhačku pákistánští piloti sestřelili.

Příprava bojového letounu Rafale na palubě francouzské letadlové lodě Charles de Gaulle
Incident, který Indie nepotvrdila, vyvolal intenzivní debatu o schopnostech rychle se rozvíjejících čínských vojenských technologií a jejich potenciálu narušit západní systémy. V neposlední řadě se také holding Chengdu Aircraft Industry Group dočkal obrovského zhodnocení na burze – jeho akcie od minulého týdne přidaly bezmála čtyřicet procent.
J-10C je jednomotorový víceúčelový lehký stíhací letoun čtvrté generace. Jeho úkolem je ničení pozemních i vzdušných cílů za každého počasí.
Čínská stíhačka J-10C
Jednomístná víceúčelová stíhačka J-10C má rozpětí křídel 9,7 metru. Je 15,5 metru dlouhá a 4,78 metru vysoká.
Prázdná má hmotnost 9750 kilogramů, maximální vzletová hmotnost činí 14 876 kilogramů.
Má jeden proudový motor ruské provenience AL-31FN
Dosahuje maximálně rychlosti 1,9 M, její dolet činí 550 kilometrů, dostup 18 000 metrů.
Jeho vývoj začal v roce 1988, přičemž Čína tehdy získala informace z izraelského zrušeného zbrojního programu na vývoj víceúčelového letounu Lavi. Do služby J-10C zařadila čínská armáda v roce 2003.
Čínský letoun je vyzbrojen kombinací střel vzduch–vzduch a vzduch–země, včetně rakety dlouhého doletu PL-15 a rakety krátkého doletu PL-10 s pokročilým infračerveným naváděním.
Pákistánská akvizice nejméně 25 stíhaček J-10C byla oznámena v prosinci 2021 jako protiklad indickému programu Dassault Rafale, kterých by indické letectvo mělo mít až čtyři desítky.