Hlavní obsah

V Maroku se ztratili dva američtí vojáci, jednoho našli mrtvého v Atlantiku

V Maroku americká armáda od soboty pohřešovala dva ze svých vojáků. Tělo jednoho z pohřešovaných se našlo ve vodách Atlantiku, oznámily úřady. Ostatky byly poté převezeny do vojenské nemocnice, odkud budou dopraveny do vlasti. Pátrání po druhém vojákovi pokračuje.

Foto: Nikola Solic, Reuters

Americký voják (ilustrační foto)

Článek

Oba vojáci zmizeli 2. května během vojenského cvičení African Lion (Africký lev). Americké, marocké a spojenecké síly zahájily rozsáhlé pozemní, vzdušné a námořní pátrací operace.

Pohřešované hledalo více než 600 lidí a pomáhaly jim v tom fregaty, vrtulníky a drony. Zapojili se také jeskynní potápěči a bezpilotní podvodní plavidlo. Pátrání pokrylo více než 8000 kilometrů čtverečních mořské plochy a okolního pobřeží.

„Marocký vojenský pátrací tým našel v sobotu kolem 8:55 místního času vojáka ve vodě podél pobřeží, asi míli od místa, kde oba pohřešovaní údajně vstoupili do vody,“ uvedla v neděli armáda.

Nalezeným byl sedmadvacetiletý poručík Kendrick Lamont Key Jr. Pátrání po druhém z vojáků zatím nadále pokračuje.

Anonymní zdroj z americké armády řekl agentuře AFP, že šlo pravděpodobně o nehodu. Spojitost s terorismem vyloučil.

Cvičení African Lion (Africký lev), které začalo v dubnu a zapojilo se do něj přes 7000 vojáků z více než 30 zemí, hostí vedle Maroka také Tunisko, Ghana a Senegal. Vojenské manévry měly podle oficiálního plánu skončit 8. května. Tragická událost, která toto cvičení provází, není ojedinělá. Například v roce 2012 zahynuli dva američtí mariňáci a další dva byli zraněni, když v rámci cvičení v marockém městě Agadir havaroval vrtulník.

Výběr článků

Načítám