Hlavní obsah

Italská policie zadržela migranta podezřelého z pořezání pěti lidí

12. 9. 2021, 19:08 – Řím
Novinky, drk

Italská policie zadržela somálského žadatele o azyl, který je podezřelý z pokusu o vraždu. Muž podle vyšetřovatelů pořezal dvě revizorky v autobusu, a poté při útěku zranil tři další lidi, včetně šestiletého chlapce. O incidentu, který se v sobotu večer stal v turisticky oblíbeném letovisku Rimini, informovala agentura AP.

Italská policie v Rimini

Článek

Podle vyšetřovatelů nebyl hlavním motivem útoku terorismus. Šestadvacetiletý muž mohl být pod vlivem drog, uvedla italská televize Rai.

Muž, který zjevně neměl jízdenku, v autobusu pořezal dvě revizorky, které ji chtěly vidět. Podle místních médií zranil obě ženy. Muž uprchnul, když řidič otevřel dveře vozu. Migranta začali pronásledovat policisté, během honičky zranil tři další lidi.

Byl mezi nimi i šestiletý chlapec, který se svou matkou seděl na lavičce před místním trhem. Chlapec je v kritickém stavu. Kvůli zraněním, která zahrnovala řeznou ránu na krku, podstoupil operaci.

Letos se zdvojnásobil počet migrantů, kteří se utopili cestou do Evropy

Evropa

Policie muže zadržela poté, co ho dohnala ve vedlejší ulici u hotelu. Bezpečnostní složky nezveřejnily jeho identitu. Podle italského deníku Corriere della Sera se do Evropy dostal v roce 2015 a azyl mu byl odepřen v několika evropských zemích včetně Dánska, Švédska, Německa a Nizozemska. Televize Rai uvedla, že žije ubytovně pro migranty v Rimini, kterou spravuje katolická církev. V Itálii rovněž požádal o azyl.

Ministryně vnitra Luciana Lamorgeseová sdělila, že se v pondělí setká s místními zástupci bezpečnostních složek, aby probrali „tento velice závažný incident". Ministryně čelí silné kritice ze strany vůdce krajně pravicové Ligy Mattea Salviniho, jenž po ní požaduje tvrdší postup vůči migrantům, kteří do země přišli nelegálně.

Reklama

Výběr článků