Hlavní obsah

Doma měl i lidské srdce. V Maďarsku zadrželi muže, který jedl lidské maso

Aktualizováno

Třicetiletý Zsolt z Budapešti je podezřelý z toho, že si doma ukládal části lidských těl, které získával na svém pracovišti v nemocnici nebo vykopával přímo na hřbitovech v Maďarsku a na Slovensku. Muž se přiznal, že části lidských těl také konzumoval.

V Maďarsku zadrželi muže, který jedl lidské masoVideo: AP

Článek

Web police.hu v úterý uvedl, že policisté při domovní prohlídce zajistili například lebky, kosti a preparovanou kůži z obličeje. Zsolt je podezřelý z nelegálního nakládání s lidskými těly a skončil ve vazbě.

„Při výslechu se přiznal a uvedl, že ho obzvláště přitahovaly části lidského těla, z nichž si různými způsoby připravoval pokrmy, které konzumoval,“ konstatovala maďarská policie.

Muž si části lidských těl ukládal v práci i doma. „Vášnivě se zajímal o anatomii i patologii a rád pitval zvířata. Existuje podezření, že části lidských těl získával prostřednictvím své práce, ale také vykopáváním těl na opuštěných hřbitovech na Slovensku a v Maďarsku,“ uvedla maďarská policie.

„O své vášni mluvil s členy rodiny i přáteli a svou sbírku fotografoval,“ dodal web police.hu.

Jedl syrové lidské srdce

Web blikk.hu uvedl, že Zsolt měl konzumovat například syrové lidské srdce, které získal na nejmenované klinice mimo Budapešť.

Podezřelému byly zabaveny počítače, tablety, mobilní telefony, SIM karty a datové karty. „Během prohlídky byl nalezen také preparovaný lidský obličej, kůže z obličeje, kosti uložené v kufru, kompletní dolní končetina, mozek, část ruky, ale také lebky a srdce ve sklenici,“ uvedla policie s tím, že části těl nyní prozkoumá forenzní znalec.

Související témata:

Výběr článků

Načítám