Hlavní obsah

Z vražd dvou školaček na Sibiři je podezřelý propuštěný zvrhlík

7. 9. 2021, 20:48

Ruskou veřejnost znepokojila vražda dvou desetiletých dívek na Sibiři. Podezřelý je z ní muž, který byl předloni propuštěn z vězení po odpykání desetiletého trestu za sexuální zneužívání nezletilé osoby. Po propuštění měl ještě roky zůstat pod dohledem úřadů, ale nestalo se tak.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Federální vyšetřovatelé začali kvůli podezření z nedbalosti vyšetřovat místní úřady, které měly mít dohled na starosti, uvedla ve středu agentura Interfax. Za nedbalost hrozí v případě odsouzení až sedm let vězení.

Obě dívky se v Kiselevsku v Kemerovské oblasti pohřešovaly od pondělí, kdy se nevrátily domů ze školy. Do pátrání po nezvěstných školačkách náčelník kemerovské policie nasadil všechny síly, pátrali i dobrovolníci, stejně jako elitní kriminalisté z ústředí. Těla zavražděných školaček se našla o den později v opuštěném domě. Vyšetřovatelé týž den oznámili, že podezřelý byl zadržen.

Dívkám kupoval sladkosti

Jednačtyřicetiletého muže zachytily pouliční kamery při nákupu sladkostí v doprovodu obou dívek. Policisté jej podle médií vypátrali dříve než těla dívek. Na sociálních sítích se objevilo tvrzení, že se údajně ke znásilnění a vraždě dívek přiznal a také sdělil, kde těla ukryl. Úřady tuto informaci ale nepotvrdily. Rovněž nepotvrdily zprávy médií, že ze zločinu je podezřelý Viktor Pesternikov z nedalekého města Myski, uvedla stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Reklama

Výběr článků