Hlavní obsah

Vietnamské letadlo přistálo v Paříži se 30 zraněnými

20. 10. 2010, 13:37 – Paříž

Tři desítky osob na palubě stroje vietnamských aerolinií byly ve středu zraněny, když se letadlo na lince z Hanoje do Paříže propadlo nad Ruskem do vzdušné díry a náhle ztratilo výšku. Přesto doletělo do cílové Paříže, kde bylo dvanáct zraněných hospitalizováno.

Foto: Profimedia.cz

Boeing Vietnam Airlines

Článek

Jejich stav ale není vážný a nevzbuzuje obavy, citovala agentura Reuters prohlášení mluvčí vietnamských aerolinek. Mluvčí upřesnila, že do nemocnice bylo převezeno devět cestujících a tři členové posádky. Zbylí zranění byli ošetřeni ve zdravotním středisku přímo na letišti. Stroj přistál v Paříži bez jakýchkoliv technických problémů, řekla.

Potvrdily se tak domněnky, které už předtím vyslovily o nehodě a její příčině letištní zdroje citované agenturou AFP. Podle některých z nich utrpěli zranění zejména "zhmožděniny a zlomeniny končetin".

Boeing 777 společnosti Vietnam Airlines přistál na pařížském letišti Charles de Gaulle v 07:15 SELČ. K letadlu se okamžitě sjely letištní hasičské sbory a policisté.

Vietnam Airlines jsou národní letecký přepravce Vietnamu. Létají na 75 trasách do 20 domácích a 26 zahraničních destinací, denně uskuteční přes 290 letů.
Letos v červnu se Vietnam Airlines se staly novým členem letecké aliance SkyTeam, jejíž součástí jsou i České aerolinie.

Reklama

Výběr článků