Hlavní obsah

Vězněná členka Pussy Riot drží hladovku

22. 5. 2013, 13:34 – Moskva

Vězněná členka punkové skupiny Pussy Riot Marija Aljochinová ve středu zahájila protestní hladovku. Důvodem je podle tiskových agentur rozhodnutí soudu nedovolit jí účast při projednávání žádosti o podmínečné propuštění z výkonu trestu. Řízení bylo odloženo.

Foto: Sergei Karpukhin, Reuters

Eskorta přivádí Marii Aljochinovou k soudu.

Článek

Aljochinová podle agentury AP sledovala jednání prostřednictvím videolinky ze své věznice. Po rozhodnutí soudu nepřipustit její přítomnost nařídila svým obhájcům, aby se středečního slyšení nezúčastnili.

Soud v Bereznikách na Urale, který o žádosti rozhoduje, přesunul jednání na čtvrtek.

Aljochinová a další členka Pussy Riot, Naděžda Tolokonnikovová, si odpykávají dvouletý trest za výtržnost v hlavním moskevském chrámu, kde před prezidentskými volbami kapela předvedla punkovou modlitbu s názvem "Bohorodičko, vyžeň Putina". V dubnu už jiný soud zamítl žádost o podmínečné propuštění Tolokonnikovové.

BEZ KOMENTÁŘE: Pussy Riots zadrželi v únoru v centrálním moskevském kostele kvůli skladbě Bohorodičko, vyžeň Putina!

Ani šance Aljochinové na podmínečné propuštění nejsou moc vysoké, i když se jejím advokátům podařilo zrušit tři ze čtyř kázeňských důtek, kterými vedení vězeňského tábora vzpurnou punkerku potrestalo. Prý za pozdní vstávání po budíčku, neuctivé chování k dozorcům a pokus propašovat z tábora stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva.

Reklama

Související témata:

Výběr článků