Hlavní obsah

V Rusku zadrželi náměstka ministra energetiky, prý kvůli velkému podvodu

8. 9. 2020, 23:03

Ruští federální vyšetřovatelé v úterý po výslechu zadrželi náměstka ministra energetiky Anatolije Tichonova. Vyslýchali ho kvůli velkému podvodu, uvedla agentura Interfax s odvoláním na nejmenovaný zdroj obeznámený s případem.

Foto: Shamil Zhumatov, Reuters

Policisté u budovy centrály ruské tajné služby FSB. Ilustrační foto

Článek

"Tichonova vyslýchali jako podezřelého. Zadrželi jej ještě před vznesením obvinění," řekl zdroj bez dalších podrobností o údajném trestném činu. Tichonovovi by v případě odsouzení mohlo hrozit až deset let za mřížemi.

Vyšetřovatelé a agenti ze sekce ekonomické kriminality tajné služby FSB podle tisku také vykonali domovní prohlídky u Tichonova, náměstka ředitele energetické agentury ministerstva Igora Kožuchovského a u dalších vysoce postavených úředníků. Podle listu Kommersant se tyto prohlídky odehrály bez toho, že by je formálně povolil soud, ale jako "neodkladný" vyšetřovací úkon.

V Rusku obvinili zástupce náčelníka generálního štábu z podvodů

Evropa

Případ týkající se rozkrádání dotací na informační systémy v energetice podle deníku vede vyšetřovatel Maxim Bakun. Ten donedávna měl na starosti kauzu šéfa investičního fondu Baring Vostok Američana Michaela Calveyho, který se společníky čelí obvinění ze zpronevěry 2,5 miliardy rublů (asi 737 milionů Kč). Calvey obvinění odmítá a přičítá je sporu mezi podílníky banky Vostočnyj express, kterou jeho fond kontroluje.

Reklama

Související témata:

Výběr článků