Hlavní obsah

V Rusku spadlo letadlo s 11 lidmi

9. 8. 2011, 8:52

Ruští záchranáři pátrají po nákladním letadle An-12, které zmizelo z obrazovek radarů u Magadanu na Dálném východě. Ještě před přerušením spojení posádka ohlásila, že letadlu hoří jeden z motorů a stroj ztrácí palivo. Podle různících se údajů se na palubě pohřešovaného letadla nacházelo osm až 11 lidí, včetně posádky.

Foto: Profimedia.cz

Ruský letoun Antonov An-12. Ilustrační foto

Článek

Stroj letěl z Komsomolsku na Amuru do Kipervijlu na Čukotce s mezipřistáním v Magadanu. Asi po 300 kilometrech letu posádka zaznamenala požár motoru a otočila zpět k návratu do Magadanu. Zakrátko však letoun prudce klesl a zmizel z radarů.

Mezitím havarijní signál z pohřešovaného letounu zaznamenala družice, a tak na místo vyletěli záchranáři. O osudu pohřešovaných členů posádky a cestujících zatím není nic známo. Záchrannou operaci komplikuje mlha.

Srpen bývá v Rusku přezdíván "měsícem katastrof", zatím se však jen v pondělí zranilo 12 lidí při "tvrdém přistání" letounu Antonov v Blagověščensku na Dálném východě. V červenci při leteckých katastrofách zahynulo nejméně deset lidí, zatímco 122 obětí si vyžádalo potopení výletní lodi na řece Volze.

V červnu u Petrozavodsku na severozápadě země při nehodě letounu Tu-134 zahynulo 47 lidí. Následně se prezident Dmitrij Medvěděv dožadoval urychleného stažení zastaralých strojů z provozu, což by ovšem rozsáhlé oblasti Sibiře a Dálného východu připravilo o letecké spojení.

Reklama

Související témata:

Výběr článků