Hlavní obsah

V Glasgow útočil súdánský žadatel o azyl s psychickými problémy. Zabil tři lidi

27. 6. 2020, 13:27

Páteční útok v centru skotské metropole Glasgow má na svědomí súdánský žadatel o azyl. Už den před samotným útokem byli zaměstnanci hotelu, kde muž útočil, varováni, že Súdánec má psychické problémy.

Foto: Russell Cheyne, Reuters

Místo útoku v Glasgow

Článek

Muž v hotelu zranil šest lidí, poté ho zastřelila policie. Mezi raněnými je i 42letý policista, který je v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Stav dalších zraněných ve věku 17, 18, 20, 38 a 53 let média neuvádějí.

Budoucí útočník začal u ostatních obyvatel hotelu Park Inn vyvolávat strach, a tak se obrátili na úředníka, který se zabývá problémy spojenými s azylem. Ten obratem ve čtvrtek pozdě večer varoval zaměstnance zařízení.

Útok v centru Glasgow, tři mrtví

Evropa

Muž, který do Británie přicestoval před půl rokem, se podle médií začal chovat nevyzpytatelně. Stěžoval si na podmínky panující v hotelu a zejména mu vadil hluk.

Několik minut před útokem si telefonoval s právníkem, který mu poskytoval asistenci při azylovém řízení. Do rozhovoru se zapojil i úředník, jenž zaměstnance hotelu dříve zpravil o mužově psychickém stavu. Právník hodlal tento problém postoupit specializovanému odboru při ministerstvu vnitra.

Žadatel o azyl nožem zaútočil bezprostředně po telefonátu.

Reklama

Výběr článků