Hlavní obsah

Rusko bude nuceno reagovat na štít v Evropě, řekl Putin

27. 5. 2016, 22:33 – Atény • Aktualizováno 27. 5. 2016, 23:13

Moskva bude nucena odpovědět na americký protiraketový štít v Evropě, řekl v pátek ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Řecka. Rumunsko a Polsko, kde jsou nebo budou systémy chránící evropské členy NATO před balistickými raketami umístěny, se podle Putina mohou ocitnout v hledáčku ruských raket.

Foto: Pool, Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem

Článek

Šéf Kremlu zároveň uvedl, že otázku někdejšího ukrajinského Krymu, který Rusko anektovalo, považuje za uzavřenou.

"Jestliže včera lidé v těchto oblastech Rumunska jednoduše nevěděli, co je to být na mušce, tak dnes budeme nuceni přijmout některá opatření pro zajištění naší bezpečnosti," řekl Putin podle agentury Reuters na společné tiskové konferenci s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem.

"V případě Polska platí to samé," dodal. Trval ale na tom, že Rusko není tím, kdo podnikl první krok, pouze prý reaguje na akce Washingtonu. Putin ani tentokrát neupřesnil kroky, které Rusko v této souvislosti hodlá podniknout.

Ohledně Krymu, který Rusko zabralo v roce 2014, Putin řekl, že o věci už nemíní diskutovat a považuje ji za uzavřenou záležitost. "Rusko nepovede s nikým žádnou debatu na toto téma," řekl ruský prezident.

Reklama

Související témata:

Výběr článků