Hlavní obsah

Ruská učitelka sháněla zabijáka na vraždu svého žáka

7. 10. 2015, 7:37 – Moskva

Ruské učitelce, podezřelé z organizování nájemné vraždy svého žáka, soud prodloužil vazbu a současně nařídil další psychiatrická vyšetření kvůli pochybám o příčetnosti podezřelé. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na mluvčí Moskevského oblastního soudu, pod který spadají případy v okolí ruského hlavního města.

Foto: Alexander Demianchuk, Reuters

Vůz ruské policie v Moskvě. Ilustrační snímek

Článek

Dvaapadesátiletá učitelka hudby Julija Simonovová si podle vyšetřovatelů pokusila najmout zabijáka, aby sprovodil ze světa čtrnáctiletého žáka, který prý neopětoval její milostné návrhy.

Učitelčin známý, expert na bojové sporty, který jí měl zabijáka sehnat, se ale obrátil na policii, a tak roli najatého vraha sehrál převlečený policista. Učitelku kriminalisté zatkli právě v okamžiku, kdy předávala 100 000 rublů (asi 37 000 Kč) za „odvedenou práci”.

Chlapci se ve skutečnosti nic nestalo. Tedy kromě propírání jeho milostného života v bulvárních médiích, podle kterých prý dal přednost spolužačce před učitelkou, a tu pak žárlivost dohnala až ke zločinu.

Prý si chtěla koupit telefon

Žena po zatčení popírala jakoukoli vinu. Tvrdila, že jen přisedla do auta k muži, od kterého si přála koupit mobilní telefon, a proto mu předávala peníze.

„Simonovová je na léčení, aby se zjistilo, zda je odpovědná za své činy, anebo nikoliv. Pak bude vyhotoven druhý znalecký posudek," řekla agentuře TASS mluvčí soudu Jekatěrina Igumnovová; první znalec u obviněné zjistil psychickou poruchu. Pobyt obviněné v léčebně má podle mluvčí trvat půl roku.

Případ se dočkal značné publicity v médiích a vyvolal i úvahy školských úředníků o testování duševního stavu učitelek starších 50 let.

Reklama

Související témata:

Výběr článků