Hlavní obsah

Putinova propaganda je podobná nacistické, prohlásila Němcovova dcera

10. 6. 2015, 12:24

Dcera zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova Žanna obvinila podle BBC prokremelské novináře, že šířili nenávist. To podle ní přispělo ke smrti jejího otce. Tvrdí, že jí vyhrožovali a nezbývalo jí nic jiného než odejít z Ruska do exilu.

Foto: Reuters

Žanna Němcovová

Článek

V sloupku pro deník Vedomosti uvedla, že ruská propaganda připomíná tu z doby nacistů nebo z dob genocidy ve Rwandě. Označování opozičních vůdců za zrádce podle ní přispělo k tomu, že její otec byl zavražděn.

„Mnoho textů v médiích kontrolovaných Kremlem evokuje rétoriku afrických propagandistů,“ napsala a dodala: „Putinova infomační mašinérie – podobná té v nacistickém Německu a Rwandě – používá zločinné metody propagandy a zasévá nenávist, která vyvolává násilí a teror.“

Bývalý premiér Němcov, který se stal odpůrcem Putina, byl zastřelen v únoru na moskevském mostě. V souvislosti s případem vraždy bylo zadrženo pět lidí, všichni z Čečenska. Vyšetřování ale zatím neodhalilo, kdo dal příkaz zabít politika. Jeden z podezřelých navíc řekl, že byl k přiznání donucen.

Reklama

Související témata:

Výběr článků