Hlavní obsah

Prvňačku v německé škole šikanovali a zranili, protože jediná mluvila německy

29. 11. 2018, 13:16 – Berlín

Německý list Focus přinesl tento týden reportáž přibližující příběh nyní osmileté dívky Yary, kterou před dvěma lety, když nastoupila do první třídy základní školy v Kasselu, šikanovali a zranili spolužáci, protože mezi nimi jako jediná mluvila německy. Podle dívčina otce vedení školy, do které chodí zejména děti migrantů, ztratilo nad situací kontrolu.

Foto: Carl-Anton-Henschel-Schule

Základní škola Carla Antona Henschela v Kasselu v německé spolkové zemi Hesensko

Článek

Yara, která má německého otce a brazilskou matku, se od prvního dne ve škole setkávala s nepřátelstvím ostatních dětí, byla totiž ve třídě jediným žákem, který uměl německy. Zažívala odstrkování, izolaci a šikanu, a nakonec ji podle Focusu zranil arabský spolužák ostrým předmětem na břiše.

List cituje dívčina otce, podle kterého základní škola v Kasselu v Hesensku úplně ztratila kontrolu nad situací, kdy 95 procent jejích žáků pochází z migrantského prostředí. V celém ročníku byli údajně jen dva prvňáci, kteří mluvili německy. Na třídní schůzce podle otce musel být přítomen tlumočník do turečtiny. Samotná Yara se prý po dobu docházky v němčině zhoršovala.

Vedení základní školy Carla Antona Henschela, pojmenované po kasselském významném vynálezci a průmyslníkovi, se podle Focusu odmítlo k případu vyjádřit. Podle dívčina otce však muselo o problémech vědět. Yaru přehlásil na jinou školu, kde má dívka také hodně spolužáků pocházejících z rodin migrantů, má s nimi ale dobré vztahy.

Reklama

Související témata:

Výběr článků