Hlavní obsah

Při přistání na loď Admirál Kuzněcov havaroval další ruský letoun

5. 12. 2016, 12:30

Ruský víceúčelový stíhací letoun Su-33 havaroval ve Středozemním moři při pokusu o přistání na letadlové lodi Admirál Kuzněcov. O nehodě, která se stala v sobotu, v pondělí informovalo ruské ministerstvo obrany. Pilot se katapultoval a vyvázl nezraněn.

Foto: Profimedia.cz

Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov

Článek

Při přistávání se letounu přetrhlo lano brzdicího systému a stroj přepadl přes palubu letadlové lodi, uvedlo ministerstvo. Pilot, který se vracel z „plnění bojového úkolu”, se katapultoval. Operace ruského palubního letectva s využitím Admirála Kuzněcova pokračují, uvádí se v úřední zprávě.

V polovině listopadu informovalo ministerstvo obrany o havárii ruského stíhacího letounu Mig-29, jemuž při přistávání na palubě ruské letadlové lodi selhaly motory. I při tomto incidentu se pilot úspěšně katapultoval. [celá zpráva]

Ruský Suchoj Su-33 na lodi Admirál Kuzněcov

Admirál Kuzněcov, který je jedinou ruskou letadlovou lodí, operuje ve východním Středomoří od počátku listopadu. Podle západních expertů loď spuštěná na vodu v roce 1985 neodpovídá soudobým technickým řešením a pro bojové operace je nevyhovující. Jde o jedinou loď této třídy, protože sesterská loď Varjag nebyla nikdy dostavěna a byla prodána do Číny.

Reklama

Související témata:

Výběr článků