Hlavní obsah

Převaděč běženců nechal v Rakousku málem zemřít žízní tři děti

29. 8. 2015, 18:38

Rakouská policie v pátek zadržela nákladní automobil s 26 běženci. Mezi nimi byly tři malé děti a zátah rakouské policie je nejspíše zachránil před smrtí žízní. V souvislosti s tím skončil ve vazbě jeden muž rumunské národnosti.

Foto: Alex Švamberk, Novinky

Ilustrační foto: Rakouští policisté

Článek

Podezřelý nákladní automobil policie objevila v Horních Rakousích na silnici B148 u obce Sankt Peter am Hart u hranic s Německem. Tři děti byly v ohrožení života. "Bylo to v poslední chvíli," řekl agentuře APA policejní mluvčí David Furtner.

Devětadvacetiletý převaděč z Rumunska se zprvu snažil zadržení uniknout. Když spatřil modrá světla policejního vozu, šlápl na plyn. Nakonec byl zadržen a dopraven do cely předběžného zadržení v Riedu.

Uprchlíci ze Sýrie, Afghánistánu a Bangladéše se krčili ve velmi těsném prostoru. Zdravotní stav dětí už byl velmi špatný a kvůli nedostatku tekutin byly značně otupělé.

"O moc déle už by takovou trýzeň podle lékařů nevydržely," poznamenal Furtner. Záchranku prý přivolala policie. Děti a jejich rodiče byli převezeni do nemocnice v Braunau.

Reklama

Výběr článků