Hlavní obsah

Polský prezident odvolal velvyslankyni v Praze kvůli šikaně, píše server

3. 6. 2020, 16:28 – Varšav
Novinky,

Polský prezident Andrzej Duda odvolal z pozice velvyslankyně v Praze Barbaru Ćwiorovou. Uvedl to ve středu polský server Onet.pl, který se to dozvěděl neoficiálně z prezidentské kanceláře. Server uvedl, že se velvyslankyně podle zvláštní komise ministerstva zahraničí dopouštěla šikany a diskriminace vůči svým podřízeným.

Foto: Stanislav Heloňa/MAFRA, Profimedia.cz

Polská velvyslankyně Barbara Ćwiorová (uprostřed)

Článek

Podle Onetu by měl Ćwiorovou nahradit tajemník ministerstva zahraničních věcí pro zahraniční záležitosti Marcin Przydacz.

Mluvčí ministerstva zahraničí uvedl, že se disciplinární komise ministerstva zabývá šikanou ze strany velvyslankyně na ambasádě v Praze. Případ řeší už rok varšavská prokuratura, ale zatím bez závěru. Podezření na trestný čin nahlásil generální ředitel ministerstva zahraničí Andrzej Papierz.

Mobbing na polské ambasádě v Česku, Varšava vyšetřuje velvyslankyni

Evropa

V úterý Onet uvedl, že komise ministerstva zahraničí proti diskriminaci a mobbingu už dříve dostala tři stížnosti na chování polské velvyslankyně od jejích podřízených. Prošetřovat je začala 30. dubna a potvrdila, že se diplomatka šikany dopouštěla.

Vystudovaná orientální filoložka Ćwiorová stála v čele ambasády v Praze od září 2018. Předtím působila jako ředitelka odboru evropské politiky na ministerstvu zahraničních věcí nebo na velvyslanectví v Bruselu. Začínala v odboru pro Afriku a Blízký východ.

Reklama

Související témata:

Výběr článků