Hlavní obsah

Po požáru klubu ve Španělsku se pohřešuje 18 lidí, oběti identifikují podle DNA

2. 10. 2023, 8:51

Osmnáct osob se pohřešuje po požáru nočního klubu La Fonda ve španělské Murcii, který si vyžádal 13 potvrzených obětí, jejichž těla se nalezla na požářišti. Požár propukl v neděli v šest ráno a rozšířil se na sousední kluby Teatre a Golden.

Po požáru klubu ve Španělsku se pohřešuje 18 lidíVideo: La Opinion de Murcia, Reuters

 
Článek

O osmnácti nezvěstných mluvil starosta José Ballesta v interview pro list La Verdad. Počet ale může být i menší, protože se zatím podařilo identifikovat jen tři oběti. Další se musejí určit pomocí vzorků DNA, které byly odeslány do Madridu.

Foto: Bomberos/ayuntamiento de Murcia, ČTK/AP

Ohněm zničený interiér klubu

Mezi nezvěstnými je Éric Herndández z Nicaraguy, který v klubu slavit třicetiny s přáteli a rodinou. Jeho bratranec Walter Hernández uvedl, že se pohřešuje osm lidí z oslavy, mezi jinými bratr oslavence a jeho matka.

Pohřešují se i Jorge a Rosa Bajiotovi, kteří jeli do klubu ze sousedního města s dvěma přáteli. Pár má tři děti, napsal list El Mundo. Jedna z přítelkyň poslala matce SMS: „Mami, miluju tě. Umřeme.“

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Požár v klubu v Murcii

Ballesta zmínil, že pátrání na místě požáru komplikuje strukturální poškození budov. „Nyní se snažíme vyzvednout těla, identifikovat je, zajistit oblast a postarat se o rodiny (po obětech),“ řekl starosta.

Příčina požáru zatím známa není, napsal list The Guardian. „Podle úvodních informací vypukl v prvním patře nočního klubu, který je v přízemí, a právě v prvním patře,“ řekl mluvčí policie Diego Serala. Jedenáct z třinácti těl bylo nalezeno právě v prvním patře klubu La Fonda, dvě další se našla v přízemí klubu. Podle policie mohla teplota v klubu dosáhnout 1000 až 1500 stupňů.

Požár ve španělském nočním klubu si vyžádal nejméně třináct mrtvých

Reklama

Související témata:

Výběr článků