Hlavní obsah

Papež upadl a je v nemocnici

17. 7. 2009, 10:26 – Řím • Aktualizováno 17. 7. 2009, 11:36
Novinky, rei

Papeže Benedikta XVI. v pátek hospitalizovali v severoitalské Aostě. Podle Vatikánu hlava katolické církve upadla, ale jeho zranění není vážné.

Článek

Vatikánský mluvčí Federico Lombardi uvedl, že papež upadl při koupeli ve svém letním domě v Les Combes v kraji Valle D'Aosta. Do nemocnice Parini prý vešel sám, byť s pomocí okolí. Podle agentury ANSA odhalil rentgen lehkou zlomeninu pravého zápěstí.

Benedikt XVI. je v Les Combes od pondělka a má tam strávit dva týdny.

Papež Benedikt XVI.
Benedikt XVI., vlastním jménem Joseph Alois Ratzinger, se narodil 16. dubna 1927 v bavorském Marktlu na Innu.
Ve čtrnácti letech se stal členem organizace Hitlerjugend a o dva roky později byl naverbován do dělostřelectva nacistické armády. Špatné zdraví ale nedovolilo jeho plné nasazení. Ratzinger zdůrazňuje, že do Hitlerovy mládeže stejně jako do armády musel proti své vůli.
Po skončení války se už mohl věnovat studiu teologie. Po absolvování studia v Mnichově působil na několika německých univerzitách. V roce 1977 se stal arcibiskupem mnichovským a freisingským.
Do papežského úřadu byl zvolen po smrti Jana Pavla II. v dubnu 2005. Jméno Benedikt (z latinského požehnaný) si vybral jako poctu papeže Benedikta XV. (sloužil pontifikát v době 1. světové války) a Svatého Benedikta z Nursie.

Reklama

Související témata:

Výběr článků