Hlavní obsah

Německou novinářku vyhodili, před reportáží o povodni se pomazala bahnem

24. 7. 2021, 11:18 – Berlín

Německá televize RTL poslala na nucenou dovolenou novinářku, která se před živým vstupem z místa povodní pro větší autentičnost pomazala bahnem. Reportérka se za svůj čin omluvila. O případu informoval jako první bulvární deník Bild.

Foto: Profimedia.cz

Redaktorka Susanna Ohlenová na snímku z roku 2020

Článek

Na sociálních sítích se rozšířilo video, které zachycuje přípravu nic netušícího televizního štábu před televizním vstupem z města Bad Münstereifel, které minulý týden zpustošily záplavy. Reportérka Susanna Ohlenová sáhne do všudypřítomného bahna a potře si jím své jinak čisté oblečení. V reportáži byla představena jako člověk, který pomáhal s odklízecími pracemi.

„Jednání naší reportérky jednoznačně odporuje novinářským zásadám i našim vlastním standardům. Proto jsme ji hned v pondělí, kdy jsme se o tom dozvěděli, poslali na nucenou dovolenou,” uvedla mluvčí televize RTL.

Ohlenová se podle agentury DPA později za svůj čin omluvila. „Poté, co jsem v oblasti v předchozích dnech soukromě pomáhala, jsem se před ostatními pomocníky to ráno styděla stoupnout před kameru s čistým oblečením. Kvůli tomu jsem si, aniž bych o tom přemýšlela, namazala bahno na oblečení,” uvedla s tím, že toto se jí coby novinářce „nemělo nikdy stát”. „Prosím o odpuštění,” uvedla v prohlášení.

V minulém týdnu zasáhly spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc nejničivější záplavy za poslední desetiletí. O život přišlo zhruba 180 lidí, desítky dalších se stále pohřešují.

Ve zpustošených oblastech v Německu opět hrozí bouřky. Udeří i v Česku

Evropa

Reklama

Související témata:

Výběr článků