Hlavní obsah

Japonský premiér přijel na neohlášenou návštěvu do Kyjeva

21. 3. 2023, 6:27

Japonský premiér Fumio Kišida dnes přicestoval do Kyjeva na neohlášenou návštěvu, informovala s odvoláním na vládní zdroje agentura Kjódó. Ostatní zahraniční agentury napsaly, že je Kišida na cestě do ukrajinské metropole. V ukrajinské metropoli se setká s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, uvedlo japonské ministerstvo zahraničí.

Foto: Reuters

Japonský premiér Fumio Kišida

Článek

Kišida na své první návštěvě Kyjeva od loňské ruské invaze na Ukrajinu „vyjádří prezidentu Zelenskému respekt k odvaze a vytrvalosti Ukrajinců, kteří pod jeho vedením brání svůj domov, stejně tak jako solidaritu a neutuchající podporu pro Ukrajinu ze strany Japonska a G7,“ uvedla v prohlášení podle agentury AFP japonská diplomacie.

Japonsko nyní předsedá skupině ekonomicky vyspělých zemí G7. Pod jeho vedením se v letos v květnu odehraje v japonské Hirošimě summit této skupiny, jejíž představitelé dříve vyzvali ruského prezidenta Vladimira Putina, aby válku na Ukrajině zastavil. Kišida byl do této chvíle jediným lídrem zemí G7, který Kyjev nenavštívil.

Kišida ještě v pondělí jednal v Indii se svým protějškem Naréndrou Módím. Dnes brzy ráno japonská stanice NHK ukázala záběry, na kterých japonský premiér nastupuje do vlaku v polském městě Przemyśl u hranic s Ukrajinou.

Čtyřka označila Putinovy hrozby jadernou válkou za neakceptovatelné

Válka na Ukrajině

Reklama

Související témata:

Výběr článků