Hlavní obsah

Islamista šokoval Belgičany: Respektujte nás, nebo zmizte

9. 6. 2012, 9:06
Právo, los

Za šíření náboženské nenávisti uvalila ve čtvrtek belgická prokuratura vazbu na člena tamní radikální islámské skupiny. Ten podle ní stojí za rozpoutáním náboženských nepokojů, které zuřily v Belgii minulý týden, a je autorem výroku, že pokud se Belgičanům islám nelíbí, ať ze své vlasti odejdou.

Foto: Yusuf Ahmad, Reuters

Ilustrační foto

Článek

„Fouad Belkacem byl obviněn z podněcování nenávisti a násilí proti skupině obyvatel z důvodu jejich přesvědčení. Hrozí mu až rok za mřížemi,“ řekl podle serveru expatica.com mluvčí prokuratury v Antverpách Paul Van Tigchelt.

Belkacem (30), původem z Maroka, zastupuje na veřejnosti radikální muslimskou skupinu Šaría4Belgium, která usiluje o islamizaci Belgie. Na přední stránky novin se dostal minulý týden, když v Bruselu propukly násilné protesty proti zákazu nošení burek a nikábů, tedy oděvů a závojů, jimiž si zahalují tělo a obličej ženy v konzervativním islámském prostředí.

Násilnosti ze strany přistěhovalců propukly poté, co policistka zastavila ženu zakuklenou v nikábu a v souladu se zákony ji vyzvala, aby jej sňala a legitimovala se. Žena však na policistku zaútočila a přerazila jí nos.

"Nadřazené náboženství"

Belkacem ji za její agresivitu pochválil. Policistka podle něj může být ráda, že vůbec přežila. „My muslimové nemáme pro vás nevěřící a váš životní styl ani špetku úcty. Naše náboženství je nadřazené tomu vašemu. Pokud se vám to nelíbí, můžete se z Belgie odstěhovat,“ prohlásil.

Zahalování označil za chvályhodný projev cudnosti. „Ženy na Západě se chtějí vystavovat jako objekt touhy,“ řekl.

Nošení závojů zahalujících obličej na veřejnosti je v Belgii už téměř rok nezákonné, podobně jako ve Francii nebo Itálii. Tamní zákonodárci svůj krok vysvětlili tím, že opatření není namířené proti tradičnímu zahalení muslimek. Jde prý o to, aby bylo možné identifikovat osobu.

Reklama

Výběr článků