Hlavní obsah

Známého francouzského rappera odsoudili za vraždu ke 12 letům vězení

24. 9. 2023, 6:58

Francouzský rapper MHD byl v sobotu odsouzen ke 12 letům odnětí svobody za vraždu mladého muže, spáchanou v Paříži v létě 2018 během vyřizování účtů mezi gangy ze znepřátelených předměstí na severu Paříže, oznámila agentura AFP.

Foto: Profimedia.cz

Rapper MHD (vlevo) přichází k soudu v Paříži

Článek

Soud v hlavním městě uznal devětadvacetiletého MHD, vlastním jménem Mohamed Sylla, vinným z účasti na vraždě třiadvacetiletého Loica K. Napadeného muže nejprve srazil vůz mercedes patřící rapperovi MHD, pak jej tucet útočníků zmlátil a ubodal noži, vylíčil server BBC News.

MHD, který proslul tím, že míchá hudební styl trap, který se vyvinul v USA z jižanského hip-hopu, a západoafrickou hudbu, aby vytvářel „Afro trap“, vinu odmítl. „Od začátku jsem v tomto případě trval na své nevině a nadále na ní budu trvat,“ řekl před zaplněným soudem.

Foto: Profimedia.cz

Rapper MHD na snímku z roku 2017 během svého turné v Severní Americe

Popřel, že by se nacházel na místě vraždy, a tvrdil, že případ proti němu se opírá o fámy. Očitý svědek ale zločin natočil z okna svého bytu a vůz, který se našel druhý den po vraždě zapálený na parkovišti, byl rychle identifikován jako zpěvákovo auto. Další svědci jej poznali podle účesu a oblečení.

Obžaloba žádala pro rappera 18 let vězení.

Pět dalších obžalovaných dostalo tresty odnětí svobody v rozmezí 10 až 18 let. Další tři byli zproštěni viny. Bezprostředně po vynesení verdiktu nebylo jasné, zda se odsouzení odvolají.

MHD, který má obrovskou sledovanost na sociálních sítích, pracoval jako doručovatel pizzy v Paříži, než se začal věnovat hudbě profesionálně. Během pár měsíců se stal hvězdou. Okamžitě po vynesení verdiktu byl zpěvák uvězněn, dodala AFP.

Reklama

Související témata:

Výběr článků