Hlavní obsah

Farage si to rozmyslel, z čela strany neodstoupí

11. 5. 2015, 18:59 – Londýn

Předseda protiunijní Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage stáhl svou rezignaci, kterou ohlásil po neúspěchu ve čtvrtečních parlamentních volbách. Strana to v pondělí podle agentury Reuters uvedla v prohlášení, podle kterého spolustraníci s Farageovým odchodem nesouhlasili.

Foto: ČTK/AP

Nigel Farage před volební místností

Článek

"Pan Farage odvolal svou rezignaci a zůstává šéfem UKIP," uvedl Steve Crowther z vedení strany, které odchod svého předsedy jednohlasně odmítlo. Farage dal svou funkci k dispozici v reakci na to, že se sám nedostal do parlamentu a že strana získala pouze jeden mandát.

Ačkoli UKIP usilující o odchod Británie z Evropské unie a o výrazné omezení imigrace má jen jednoho poslance, celkově se podle preferencí s 13 procenty voličských hlasů stala třetí nejsilnější stranou. To zdůrazňuje i vedení UKIP, které připomíná, že v řadě okrsků skončila na druhém místě.

Reklama

Související témata:

Související články

Nad Británií visí další volební pat

7. 5. 2015, 6:19

Na 45 miliónů voličů ve Velké Británii rozhoduje o novém parlamentu a vládě. Podle většiny odhadů volby skončí stejně jako ty před pěti lety – totiž patem....

Výběr článků