Hlavní obsah

Britští konzervativci si v průzkumech udržují náskok

17. 11. 2019, 3:20 – Londýn

Britští konzervativci premiéra Borise Johnsona mají mezi voliči největší podporu od roku 2017, ukázal průzkum, o němž v sobotu informovala agentura Reuters. Podle ankety, kterou uspořádala sociologická služba SavantaComRes, roste mezi voliči i obliba opozičních labouristů, kteří ovšem dál zaostávají.

Foto: Pool New, Reuters

Britský premiér Boris Johnson

Článek

V průzkumu společnosti Kantar z minulé středy by konzervativcům ve volbách odevzdalo hlas 37 procent dotázaných, podle zveřejněného průzkumu je to 41 procent. Labouristy Jeremyho Corbyna by v minulém průzkumu volilo 27 procent, v nynějším 33 procent. Proevropští liberální demokraté by nyní dostali 14 procent hlasů a protiunijní Strana pro brexit Nigela Farage pět procent.

Hlavním tématem předvolební kampaně je opět odchod Británie z Evropské unie. Zatímco konzervativci pod vedením premiéra Johnsona chtějí po volbách pracovat na odchodu Británie z Evropské unie k 31. lednu příštího roku na základě v říjnu vyjednané dohody, labouristé Johnsonovu dohodu odmítají a chtějí vyjednat lepší. O té by pak podle jejich představy měli Britové hlasovat v novém referendu.

Šance Johnsona ve volbách se zvyšují. Farage nepostaví kandidáty proti konzervativcům

Evropa

Reklama

Související témata:

Související články

Podle Johnsona je Corbyn jako Stalin

6. 11. 2019, 13:50

K sovětskému diktátorovi Josifovi Stalinovi přirovnal v úterý večer britský premiér Boris Johnson svého hlavního rivala, lídra opozičních labouristů Jeremyho...

Výběr článků