Článek
Nejzranitelnější jsou děti, teenageři a mladí lidé, kteří mohou být lehce osloveni skrze sociální sítě, herní platformy či online skupiny a následně přesměrováni na více šifrované komunikační kanály. Tam jsou často manipulováni a nuceni ubližovat sobě nebo ostatním.
Zdá se však, že jde o relativně malou skupinu. Z 528 osob sledovaných protiteroristickou agenturou je do nihilistického extremismu zapojeno šest. „Přesto si to vyžaduje zvláštní pozornost, protože počítáme s možností, že některé případy zůstávají neodhaleny,“ řekl ředitel OCAD Gert Vercauteren. „V jiných zemích došlo k násilí ve školách, které je s touto scénou spojeno,“ upozornil.
Nová zpráva zveřejněná OCAD si klade za cíl pomoci odborníkům rychleji rozpoznat signály a vhodně reagovat v případě obav z možného zapojení do nihilistického extremismu.
V polovině června úřad varoval před nárůstem počtu radikalizovaných nezletilých. Z lidí, kteří se v posledních třech letech podíleli na přípravě extremistických či teroristických činů, tvořili téměř třetinu lidé mladší 18 let.

