Hlavní obsah

Aktivistka s nápisem Zeman je kulhavá příšera na hrudi protestovala před ambasádou v Kyjevě

26. 1. 2018, 17:31 – Kyjev • Aktualizováno 26. 1. 2018, 22:51

Před českým velvyslanectvím v Kyjevě protestovala proti znovuzvolení českého prezidenta Miloše Zemana polonahá aktivistka hnutí Femen. Na obnažené hrudi měla nápis „Zeman kulhavá příšera” a ruce třímala hůlku. Před českou ambasádu se vydala v době, kdy v Česku probíhá druhé kolo prezidentské volby.

Foto: femen.org

Aktivistka hnutí Femen s nápisem Zeman je kulhavá příšera před českou ambasádou v Kyjevě

Článek

„V den, kdy začíná druhé kolo prezidentských voleb v Česku, u velvyslanectví ČR v Kyjevě sextremistka Femen demonstrovala proti Putinovu oblíbenci Miloši Zemanovi ve vší kráse. Strašlivý zjev kulhající příšery by podle názoru hnutí měl odstrašit rozumně uvažující Čechy od kandidáta Zemana. Zemanovo vítězství je Putinovým vítězstvím a Putinovo vítězství znamená smrt svobodného Česka,” uvedlo hnutí.

„Hnutí Femen vyzývá všechny české obyvatele, aby si zvolili svobodu a demokracii a volili proti Putinově děvce,” vyzvalo dále na svých stránkách radikální feministické hnutí.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se k věci nechtěl vyjadřovat.  „Na fanynky protikandidáta nereaguji,” uvedl.

Aktivistka Femen Oleksandra Němčinovová se v pátek podle serveru Strana.ua nejprve omylem obnažila před slovenským velvyslanectvím, protože si popletla adresu. Ambasády Česka a Slovenska se v ukrajinské metropoli nacházejí vedle sebe, mají shodné číslo popisné a adresa se liší jen doplňkovým písmenem. Každopádně aktivistka se nakonec předvedla nahoře bez před oběma diplomatickými misemi.

Incident se stal ráno po deváté hodině. „Zhruba po dvou minutách se dotyčná oblékla a odešla. K žádnému dalšímu incidentu již nedošlo,” uvedla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová. Česká ambasáda v Kyjevě má po dobu voleb zvýšená bezpečnostní opatření.

Proti Zemanovi protestovala jiná aktivistka Femen - slovy hnutí "sextremistka" - i při prvním kole, a to přímo během prezidentova hlasování v Praze. Křičela tehdy, že Zeman je "děvkou" ruského prezidenta Vladimira Putina, a nápis stejného vyznění měla i na svém obnaženém těle.

Aktivistce Femen Anželině Diašové, která ve volební místnosti v pražských Lužinách polonahá vyběhla před Zemana a kterou prezidentova ochranka zadržela, pražský soud uložil tři měsíce vězení s roční podmínkou. Byla také na rok vyhoštěna z Česka. [celá zpráva]

Žena se vrhla na prezidenta ZemanaVideo: ČTK

Reklama

Související témata:

Výběr článků