Hlavní obsah

Za vraždu čtyřleté dcery v Izraeli dostali milenci, matka s tchánem, doživotí

14. 6. 2011, 13:32 – Tel Aviv

Soud v Izraeli poslal v pondělí do konce života za mříže Ronnieho Rona a Marii-Charlotte Renauldovou za vraždu a podněcování k vraždě čtyřleté dcery Rose Renauldové. Matka i milenec, který byl pokrevním dědem dívky, se hodlá odvolat k nejvyššímu soudu, informoval deník The Jerusalem Post.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Policie našla tělo čtyřleté dívky z řece JarkonVideo: Reuters

 
Článek

Samotný Ronův zástupce připustil, že Rose zemřela následkem úderu do hlavy, jenž jí Ron, který je mistrem bojových umění, zasadil údajně v návalu vzteku.

Soud ale v závěrečném verdiktu odmítl, že by tento úder byl příčinou smrti a nepřekvalifikoval obvinění z předem plánované vraždy na zabití. Přesná příčina smrti tak zůstala neobjasněna.

Foto: Profimedia.cz

Matka Marii-Charlotte Renauldová (vpravo) s milence a dědem její dcery Ronniem Ronem (zakrývá si tvář) u soudu.

Ačkoli byla matka zabitého dítěte zproštěna obvinění z vraždy, soud ji uznal vinnou z podněcování k vraždě, za což byla odsouzena také na doživotí. Obhájce se u soudu marně snažil dokázat, že je jeho klientka psychicky nezpůsobilá.

Zmizení a smrt dívky otřásly v září 2008 izraelskou veřejností. Ron její mrtvé tělo uložil do brašny, kterou hodil do řeky Jarkon v Tel Avivu.

Zavražděná Rose se narodila Marie-Charlotte Renauldové a Benovi Pizemovi v roce 2004 ve Francii, kde žila do svých tří let. Během rodinného výletu do Pizemova rodného Izraele se matka zamilovala do jeho otce Rona, načež se k němu přestěhovala. Později s ním měla dvě další dcery.

Rose byla nějaký čas v péči francouzských úřadů, než matka dosáhla svěření do její péče. Toho údajně začala záhy litovat a prohlašovala, že Rose je sice její biologická dcera, ale ona má pocit, jako by nebyla. Dívku většinu času v Izraeli vychovávala její prababička.

Reklama

Související témata:

Výběr článků