Článek
Během útoku se v Tel Avivu rozezněly sirény a letiště krátce přerušilo provoz. Podle listu The Jerusalem Post se během útoku lehce zranili tři lidé.
Armáda již incident vyšetřuje, podle izraelských médií se však stále řeší, zda kráter široký i hluboký několik desítek metrů způsobila jemenská raketa, nebo jedna z izraelských střel, které ji měly zničit. Pozornost vyšetřovatelů také poutá skutečnost, že raketa odpálená z Jemenu unikla jak americkým, tak části izraelských obranných systémů.
Vojenský mluvčí jemenských povstalců Jahjá Sárí v televizním prohlášení pohrozil, že letiště Bena Guriona „už není pro leteckou dopravu bezpečné“. Izraelský ministr obrany Jisrael Kac pak v prohlášení uvedl: „kdokoli nás zasáhne, bude zasažen sedmkrát silněji“.
Několik aerolinek zrušilo své lety na Ben Gurionovo letiště. Je mezi nimi Lufthansa, Air Canada, Air France či British Airways.
Húsíové posílají na Izrael rakety a drony od počátku války v Pásmu Gazy v roce 2023 a označují to za podporu Palestinců.
Válka v Pásmu Gazy začala poté, co Hamás napadl jih Izraele sousedící s Gazou, zabil 1200 lidí a zajal 251 osob. Při odvetném útoku Izraele podle úřadů v Pásmu Gazy, které spravuje Hamás, mělo podle palestinských zdrojů dosud zahynout více než 52 000 Palestinců.
Hamás dodnes drží 59 rukojmí. Dalších 192 bylo buď propuštěno během příměří, nebo je zachránila izraelská armáda. V některých případech ovšem do Izraele Hamás vydal jen těla.