Hlavní obsah

Vězně, kteří uprchli ve vrtulníku, dopadla kanadská policie

23. 6. 2014, 6:53 – Ottawa

Kanadská policie podporovaná speciální jednotkou v neděli v Montrealu dopadla trojici vězňů, kteří před dvěma týdny uprchli ve vrtulníku z věznice u Quebeku. Podle agentury AP to uvedla policie provincie Quebec.

Foto: Surete du Quebec/Handout via Reuters, Reuters

Zleva Denis Lefebvre, Serge Pomerleau a Yves Denis

Článek

Muži byli dopadeni v družstevním domě v Montrealu, uvedla policejní mluvčí Audrey-Anne Bilodeauová. Podle ní je pravděpodobné, že v souvislosti s útěkem ze 7. června budou zatčeny další osoby. "Mohla by to být osoba, která jim s útěkem z vězení pomáhala, nebo osoba, která jim pomáhala skrývat se před námi," řekla mluvčí.

Pětatřicetiletý Yves Denis, 53letý Denis Lefebvre a 49letý Serge Pomerleau se za mříže vazební věznice dostali poté, co kanadská policie v roce 2010 rozprášila síť překupníků drog. Zatím čekali na soud a obviněni byli mimo jiné i z vraždy.

Helikoptéra je vyzvedla ze dvora věznice Orsainville a následně po nich bylo vyhlášeno mezinárodní pátrání. Interpol je zařadil na seznam nejhledanějších osob na světě. [celá zpráva]

Krátce po útěku vyšlo najevo, že soudce den před útěkem trojici uvolnil režim, takže se mimo jiné mohli pohybovat bez pout.

Quebecká vláda nařídila vnitřní vyšetřování podezřelých okolností.

Reklama

Výběr článků