Hlavní obsah

Trump rozhodl o výstavbě Obamou zamítnutých ropovodů. Greenpeace zuří

24. 1. 2017, 18:52 – Washington

Americký prezident Donald Trump v úterý podepsal dekrety o rozšíření, respektive výstavbě ropovodů Keystone a Dakota. Čtvrtou a poslední část Keystonu přitom předchozí americký prezident Barack Obama v rámci environmentální politiky své administrativy loni zakázal, stejně jako pozastavil projekt páteřního podzemního ropovodu Dakota.

Foto: ČTK/AP

Prezident Donald Trump při podpisu jednoho ze svých dekretů

Článek

Trump bezprostředně po nástupu do úřadu povoluje, co jeho předchůdce zakázal. Od páteční inaugurace už podepsal čtyři dekrety týkajícího se životního prostředí.

Ochranáři jsou zděšeni. Rozhodnutí schválit výstavbu ropovodů podle nich bude mít ničivé dopady na okolní přírodu a povede to prý navíc k dalšímu tlaku na větší využití fosilních paliv.

Takhle Trump zmiňované dekrety podepsal.

Protestovala mimo jiné organizace Greenpeace. „(Ropovody) Keystone, Dakota a další projekty výstavby infrastruktury spojené s fosilními palivy učiní miliardáře ještě bohatšími a my zbylí budeme trpět. Budeme tomu bránit veškerou svou silou. Budeme pokračovat v tom, abychom vystavěli svět, jaký jej chceme mít,“ cituje televize NBC výkonnou ředitelku Greenpeace Annie Leonardovou.

Zastánci projektu naopak argumentují tím, že projekty vytvoří nová pracovní místa a povedou ke snížení cen surovin a produktů z nich vyrobených.

Reklama

Výběr článků