Hlavní obsah

Továrnou na výbušniny v Tennessee otřásla mohutná exploze. Na místě jsou mrtví

Mohutná exploze v pátek ráno otřásla armádní továrnou na výbušniny v americkém Tennessee. Podle okresního šerifa je pohřešováno 19 lidí, pravděpodobně jsou po smrti. Záchrannou akci zkomplikovalo to, že prvotní výbuch následovalo několik dalších a záchranáři se tak k továrně nějakou dobu nemohli ani přiblížit.

Exploze továrny na výbušniny v TennesseeVideo: Reuters

Článek

K výbuchu došlo v továrně Accurate Energetic Systems u města Bucksnort. Záchranáři a experti na výbušniny museli vyčkat, až skončí následné exploze, než do budovy vstoupili. Až pak mohli hledat oběti a snažit se určit příčinu výbuchu, informuje deník The Guardian.

Státní záchranáři uvedli, že jsou na místě mrtví i zranění, ale jejich počty zatím nezveřejnili, protože je státní ministerstvo zdravotnictví dosud nepotvrdilo, řekla mluvčí záchranářů Kristin Coulterová.

Šerif okresu Humphreys Chris Davis na tiskové konferenci uvedl, že několik lidí se nadále pohřešuje. „Máme tu pár zesnulých. Snažíme se být ohleduplní k rodinám a té situaci,“ prohlásil Davis. Později upřesnil, že se pohřešuje 19 lidí a dodal, že jsou pravděpodobně všichni po smrti.

Firma Accurate Energetic Systems vyrábí a testuje výbušniny. Záběry z místa exploze ukazují hořící trosky a poničená auta na parkovišti. Výbuch podle místních médií pocítili i obyvatelé okolních měst. Domy se otřásaly například i v Lobelville, které leží asi dvacet minut jízdy autem od továrny. Přesná příčina výbuchu stále není známá.

Výběr článků

Načítám